2020-12-02 20:04:00

Motor Lublin skromnie pokonał rezerwy Lecha Poznań

Podopieczni Mirosława Hajdo udanie zrehabilitowali się za niedzielną porażkę. Beniaminek z Lublina skromnie pokonał drugi garnitur "Kolejorza".

Rezerwy Lecha Poznań już w pierwszej minucie groźnie zaatakowały. Główkował Eryk Kryg, ale nie zdołał trafić do siatki. To widocznie podrażniło Motor Lublin, który ruszył do ataku. Brakowało jednak konkretów, choć kibice oglądający transmisję nie mogli narzekać na nudę. Okazję mieli zarówno jedni jak i drudzy.

Podopieczni Mirosława Hajdo w 26. minucie mogli objąć prowadzenie. Tomasz Swędrowski zagrywał do Rafała Króla, który próbował oddać strzał. Ten jednak został zablokowany i "Kolejorz" oddalił zagrożenie. Chwilę później, pomocnik urodzony w Kraśniku ponownie uderzał na bramkę. Tym razem strzał był celny, ale poradził sobie z nim Krzysztof Bąkowski.

Motor w końcówce pierwszej odsłony mocniej przycisnął, jednak brakowało konkretów i do przerwy było 0-0. Po zmianie stron, lepiej zaczęli goście, którzy stworzyli sobie całkiem niezłą okazję. Z akcją ruszył Oleksandr Yatsenko, ale został on zablokowany. Po chwili zrewanżował się Swędrowski, jednak piłka zatrzymała się na słupku.

Oba zespoły miały swoje okazje w drugiej połowie. W 57. minucie Michał Król wypatrzył Krzysztofa Ropskiego, a ten zdecydował się na strzał, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. Po chwili zrewanżował się Yatsenko, jednak on też uderzał niecelnie. Nudy nie było, jednak kibice z pewnością woleliby oglądać bramki.

Gospodarze coraz mocniej zaczęli napierać i w końcu dopięli swego. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym, a to wykorzystał Daniel Świderski, który wpakował piłkę do siatki. Lech nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do ataku. Ekipa z Poznania dwoiła się i troiła, by doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

1-0 Daniel Świderski (85)

Motor Lublin: Madejski – Michota, Wawszczyk, Cichocki, M. Król, Swędrowski, Duda, R. Król (66. Wójcik), Rak (68. Kumoch), Ceglarz (66. Kunca), Ropski (66. Świderski)

Lech II Poznań: Bąkowski – Smajdor, Nawrocki, Wojtkowiak, Palacz – Białczyk (61. Ratajczyk), Kryg, Ławrynowicz (78. Malec) – Borowski, Pacławski (61. Marciniak), Yatsenko

Żółte kartki: Swędrowski - Białczyk, Palacz

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)