https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-12 20:47:25

Klasyczne sloty online i ich cechy charakterystyczne

Jeśli zdarzyło Ci się korzystać z kasyn online albo choćby interesować nieco bliżej tą tematyką, to zapewne spotkałeś się z maszynami slotowymi online. A konkretniej sposobami ich klasyfikacji. Słyszałeś więc o slotach wideo, Hot Spot, 3D, grach owocowych i slotach klasycznych. Dziś chcemy omówić nieco bliżej tę ostatnią kategorię.
 
Zanim jednak przejdziemy do konkretów, chcemy zaznaczyć jedną ważną kwestię. Otóż wszelkie sposoby klasyfikacji maszyn slotowych są dość umowne. Co więcej, granice między poszczególnymi grupami są bardzo płynne i często różne kategorie się przenikają lub wręcz pokrywają. Na przykład gry hazardowe 777 i owocowe tak naprawdę wszystkie są slotami klasycznymi. Występowanie podziału na automaty klasyczne i owocowe wynika po prostu z tradycji, kiedy to typowe owocówki były najpowszechniej spotykanymi grami hazardowymi, czy to w kasynach tradycyjnych, czy też online.

Czym są sloty klasyczne?

Najprostszy opis tej kategorii obejmuje kilka typowych cech. Maszyny slotowe muszą spełnić przeważającą większość z nich, aby zostać zaklasyfikowanymi jako gry klasyczne. Są to kolejno:

Liczba bębnów.

Gry klasyczne mają albo 3, albo 5 bębnów. Nie ma na rynku ani jednego zaawansowanego slota wideo mającego 3 bębny. Jeśli dana gra ma więc tylko 3 bębny, to na pewno jest slotem klasycznym. Oczywiście do tej grupy pasują także wszystkie gry owocowe z trzema bębnami. Warunek ten wynika między innymi z tego, że przez wiele lat na początku swojej kariery tradycyjne gry analogowe, mechaniczne lub elektroniczne w kasynach naziemnych miały właśnie trzy bębny.
 
W przypadku pięciu bębnów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, jako że układ oparty o 5 bębnów jest obecnie najczęściej spotykaną mechaniką w świecie gier hazardowych. A to oznacza, że slot klasyczny mający 5 bębnów musi także spełniać inne cechy, które wymieniamy poniżej.
 
Bez wątpienia jednak gry o innej liczbie bębnów, na przykład 4, 6, 7, czy więcej, nie są slotami z kategorii klasycznych.

Liczba i rodzaj funkcji dodatkowych.

Dziś bardzo popularne są różne rozbudowane opcje specjalne jak na przykład wildy typu stacked, skomplikowane gry bonusowe, ręczne wybieranie bonusów, blokowanie bębnów, rozbudowana fabuła i tematyka gier, specjalne, wielkie symbole zajmujące kilka pól w oknie gry i wiele innych. To także wygodna cecha pozwalająca szybko i sprawnie zaklasyfikować daną grę do odpowiedniej kategorii.
 
Wynika to z tego, że gry klasyczne mają prosty i dosyć typowy zestaw funkcji dodatkowych. Mogą to być darmowe spiny, wildy o standardowym znaczeniu, mnożniki wygranych i to wszystko. W grach firmy Novomatic powszechnie występowała jeszcze opcja Gamble, ale ciężko ją uznać za wyznacznik, bo dodawano ją praktycznie do każdego rodzaju maszyn slotowych.
 
Gry klasyczne powinny się więc ograniczać do wymienionego powyżej zestawu funkcji dodatkowych. Oczywiście nie muszą mieć ich wszystkich, ale nie powinny wykraczać poza tę listę.

Wygląd i efekty specjalne

To trzeci aspekt, na jaki należy zwrócić uwagę. Sloty klasyczne nie powinny atakować gracza rozbudowanymi fajerwerkami graficznymi, animacjami, wybuchającymi symbolami, przerywnikami wideo i tego typu atrakcjami. Gra powinna być prosta, szybka i nieskomplikowana. Nie oznacza to oczywiście, że musi być brzydka – spójrz choćby na to, jak wspaniała od strony estetyki jest maszyna slotowa Starburst firmy NetEnt. Chodzi o to, aby gra koncentrowała się przede wszystkim na rozgrywce i wygranych, a nie na demonstracji kunsztu grafików zatrudnianych przez producenta.

Temat gry

Tematyka gry też ma istotne znaczenie. Tutaj jednak chodzi konkretnie o... brak tematu. Gry klasyczne nie powinny jednoznacznie odwoływać się na przykład do starożytnego Egiptu, dżungli pełnej skarbów, imprez na plaży, znanych filmów i tak dalej, nie mówiąc już o jakiejś fabule, typu seria Hotline firmy NetEnt. Klasyczny slot powinien być neutralny, pozbawiony otoczki tematycznej i skupiać się tylko na samej grze.

Najciekawsze naszym zdaniem sloty klasyczne

Wybranie najciekawszych klasycznych slotów spośród wielu tysięcy dostępnych tytułów jest naprawdę trudnym zadaniem. Z pewnością z wieloma z naszych propozycji się nie zgodzisz. A zamiast tego podasz swoje opcje, jakie chciałbyś widzieć na tej liście. Ale to typowe w takich przypadkach.
 
Ponadto jeśli przyjrzysz się bliżej naszemu zestawieniu, to dostrzeżesz od razu, że znajdują się na niej także gry, które można zaklasyfikować jako gry owocowe lub typu Hot Spot. I nie jest to błąd, jako że obie te kategorie także traktowane są jako gry klasyczne! Nasze propozycje obejmują więc następujące tytuły:
 
 1. Starburst;
 2. Sizzling Hot;
 3. Dazzling Hot;
 4. Double Diamond;
 5. Ultra Hot Deluxe;
 6. Mega Joker;
 7. Fruit Mania;
 8. Mega Jack;
 9. Eye of Kraken;
 10. Golden Dragon;
 11. Royal Fortune.
 
Oczywiście to tylko dość skąpa lista gier, ale naszym zdaniem zasługują one na uwagę. Jeśli jesteś fanem klasycznych gier slotowych i nie przepadasz za tanim efekciarstwem, to bez wątpienia znajdziesz w nich mnóstwo emocji, wspaniałą rozgrywkę i po prostu świetną zabawę. A od czego zacząć grać? Od maszyny slotowej, która nie przez przypadek zajmuje pierwszą pozycję na naszej liście. Starburst to gra wręcz wybitna, która już teraz ma status niekwestionowanej legendy i jednej z najlepszych gier slotowych w historii tej branży. Koniecznie musisz go poznać!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij