https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-12 13:27:36

Co oznaczają symbole H1, H2, H3 oraz H4 opisujące materace?

Podobne tematy lifestyle
Kupując materac musimy dopasować jego twardość do naszej wagi oraz upodobań. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów producenci materacy wprowadzili ich podział ze względu na wagę użytkownika. Ma im to ułatwić wybór. Każdemu przedziałowi wagowemu przypisana jest inna twardość materaca. Producent Sweetsen.pl wprowadził czterostopniową skalę twardości:
 

  1. dla ważących mniej jak 60 kg – materace miękkie H1
  2. dla ważących pomiędzy 60 a 100 kg – materace średnio twarde H2
  3. dla ważących ponad 100 kg – materace twarde H3
  4. dla ważących ponad 120 kg – materace bardzo twarde H4


By uzyskać żądaną twardość stosowane są różne warstwy zewnętrzne. Na Sweetsen.pl materace miękkie wykonane są z podwójnej warstwy pianki wysokoelastycznej Visco Memory. Charakteryzuje się niezwykłą zdolnością dopasowania do sylwetki użytkownika pod wpływem działania temperatury i nacisku. Im większą temperaturę osiągnie tym bardziej plastyczna będzie i stworzy doskonały odlew sylwetki, podpierając ją na całej długości. Materace średnio twarde mają bardziej rozbudowaną ofertę. Mogą być wykonane z pojedynczej warstwy pianki Visco Memory, z pianki lateksowej lub pianki T25 a także pianki profilowanej lub moletowanej pianki viscoelastic. Pianka lateksowa to bardzo trwały i sprężysty materiał, nie ulegający wypracowaniu. W budowie posiada specjalne mikrokanaliki wentylujące materac i zapobiegające poceniu. Jest komfortowa, doskonale podpiera ciało i wspomaga właściwe krążenie krwi.

Materace twarde posiadają w swojej budowie warstwę kokosową lub z trawy morskiej a bardzo twarde podwójną warstwę kokosową z dodatkiem końskiego włosia (nie we wszystkich modelach).

Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Ma około 0,5-0,6 cm grubości. Warstwa ta doskonale utwardza materac, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Podobnie jak trawa morska, czyli kilka gatunków nadmorskich alg. Algi zawierają dużo jodu, który automatycznie trafia wraz z nimi do materaca i stopniowo się ulatnia, ułatwiając oddychanie. Obie warstwy mają właściwości higroskopijne, końskie włosie również. Oznacza to, że wchłaniają wilgoć i oddają ją do otoczenia. Nie namnażają się w nich chorobotwórcze mikroorganizmy. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Sweetsen.pl.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij