2020-10-24 16:51:00

Karpaty Krosno ponownie liderem 4 ligi podkarpackiej! Pokonali Sokół Nisko

Samuel Asante (na zdjęciu) zdobył jedną bramkę w meczu z Sokołem Nisko. (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno pokonały na wyjeździe Sokół Nisko 3-0 i przynajmniej do jutra są liderem 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Dariusza Liany są od krok zapewnienia sobie gry w czołowej ósemce na wiosnę.

Karpaty Krosno już po trzynastu minutach gry prowadziły w wyjazdowym meczu z Sokołem Nisko. Na listę strzelców wpisał się Szymon Dziadosz. Podopieczni Dariusza Liany na przerwę schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu. Drugą bramkę dla ekipy "Biało-niebieskich" strzelił Grzegorz Gierlasiński.

W drugiej połowie przyjezni kontrolowali przebieg wydarzeń boiskowych. Zadanie ułatwili im gospodarze. Dwóch ich graczy, czyli Patryk Tetlak oraz Patryk Tur otrzymali po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej i gospodarze musieli grać w dziewiątkę. W 65. minucie gola dla Karpat zdobył Samuel Asante i tym samym ustalił wynik meczu na 3-0. Karpaty wygrały i przerwały serię dwóch meczów bez zwycięstwa.

Piłkarze z Krosna wrócili na pierwsze miejsce w tabeli 4 ligi podkarpackiej. Jutro swój mecz zagra Piast Tuczempy, który przed tą kolejką był liderem. Ich rywalem będzie Stal II Mielec.

0-1 Szymon Dziadosz (13)
0-2 Grzegorz Gierlasiński (44)
0-3 Samuel Asante (65)