https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-10-22 21:28:00

Grzegorz Rak, Jedność Niechobrz: Myślę, że dogramy tą rundę do końca

fot.Podkarpacka Piłka Nożna/facebook
fot.Podkarpacka Piłka Nożna/facebook
- Obowiązkowe testy, izolacje w niższych ligach to byłoby już bardzo duże i kosztowne przedsięweźcie na które pewnie wiele związków nie byłoby stać, nie wspominając już o klubach. Myślę, że takie rozwiązania, które są stosowane do tej pory są odpowiednie - mówi Grzegorz Rak z Jedności Niechobrz. Przeczytajcie rozmowę z działaczem z klubu z Klasy O Rzeszów.
 
- Runda jesienna zbliża się ku zakończeniu czy Jedność Niechobrz powalczy o fotel lidera?
 
- Jedność każdym meczu gra o 3 punkty na pewno fajnie by było wygrać wszystko do końca, lecz na ta chwile drużyna skupia się na meczu z aktualnym liderem Strugiem Tyczyn.
 
- Jesteś członkiem zarządu i zarazem zawodnikiem, jak wygląda relacja między Tobą a zawodnikami?
 
- Członkiem zarządu jestem praktycznie od początku gry w Jedności Niechobrz, a to już kopę lat. Od zawsze jednak między zawodnikami a mną jest stopa koleżeńska i chciałbym, żeby zawsze tak pozostawało.

- Mamy trudne czasy patrząc na stronę finansową, jak radzi sobie z tym Jedność? Dostajecie wsparcie z gminy czy starcza to na potrzeby klubu? Może jakiś sponsor pomaga Wam?
 
- Naszym Głównym "udziałowcem" jest Gmina Boguchwała na czele z Burmistrzem Wiesławem Kąkolem. To dzięki współpracy z gminą możemy wstępować w lidze Okręgowej.Niestety na ta chwile ciężko o takich sponsorów w Niechobrzu jak niegdyś firma Bać-Pol p. Leszka Bacia któremu piłka nożna Niechobrzska bardzo wiele zawdzięcza. Nasza drużynę wspiera parę małych lokalnych firm, którym pragnę podziękować za stała współpracę.
 
- Co sądzisz o testach na koronawirusa? W wyższych ligach jest obowiązek, a niższe ligi zostały z tego zwolnione, czy uważasz, że to dobra decyzja?
 
- Obowiązkowe testy, izolacje w niższych ligach to byłoby już bardzo duże i kosztowne przedsięweźcie na które pewnie wiele związków nie byłoby stać, nie wspominając już o klubach. Myślę, że takie rozwiązania, które są stosowane do tej pory są odpowiednie.
 
- Na podkarpaciu coraz więcej klubów odwołuje mecze z powodu zarażenia epidemiologicznego, nie wiadomo co z wiosną a może być tak że po raz kolejny sezon zostanie zakończony już w listopadzie. Czy uważasz, że byłaby to słuszna decyzja?

- Myślę, że dogramy tą rundę do końca. Do wiosny jeszcze chwile czasu.
 
- Jak oceniasz pracę swojej drużyny w tej rundzie?
 
- W tej rundzie wyniki są bardzo zadowalające. Gra i zaangażowanie w treningach zawodników bardzo cieszy.Cieszy mnie ze jest regularność. Tracimy mało bramek, a to już bardzo dużo daje. Do tego dochodzi skuteczna gra ofensywna, to wszystko na prawdę cieszy i fajnie się ogląda. Myślę, że praca Trenera Sebastiana Kłeczeka przynosi owoce i efekty. Na pewno nasza kadra mogłaby być szersza, ale niestety na ta chwile mamy to co mamy.
 
- Czy w klasie okręgowej Rzeszów któryś z klubów Cię zaskoczył lub rozczarował, jeśli chodzi o rozgrywki?
 
- Jeżeli chodzi o zaskoczenie to na pewno drużyna Błażowianki, wg mnie jest to drużyna która gra najbardziej efektownie w ofensywie w nasze lidze. Jest bardzo dobrze poukładana.Niestety zaskoczyli mnie moi koledzy z Czarnych Czudec, którym od początku nie szło. Liczę jednak ze trudne chwile za nimi i wrócą na właściwe tory.
 
- Przed Wami ciężki mecz z Strug Tyczyn czy trener będzie miał do dyspozycji pełną kadrę? Czego kibice mogą się spodziewać w tym meczu?

- W meczu ze Strugiem niestety pełnej kadry nie będzie, ale myślę, że każdy z naszych zawodników jest gotowy do gry i zdobędziemy o jedną bramkę więcej o drużyny Strugu.
 
Czy najgłośniejszy transfer sezonu Mariusza Lelka okazał się trafiony?
 
- Pomidor! (śmiech)
 
Na koniec może wytypujesz najbliższą kolejkę:

Błażowianka Błażowa - KS Zaczernie
Typ: X
Bratek Bratkowice - Stal II Rzeszów
Typ: 2
KS Przybyszówka - Sokół Sokołów Małopolski
Typ: 1
Włókniarz Rakszawa - Start Brzóza Stadnicka
Typ: 1
GKS Niebylec - Czarni Czudec
Typ: 2
Błękit Żołynia - Orzeł Wólka Niedźwiedzka
Typ: X
Wisłok Czarna - KS Stobierna
Typ: X
Jedność Niechobrz - Strug Tyczyn
Typ: 1
Sawa Sonina - Stal Łańcut
Typ: 1
 
1 wygrana gospodarzy  Xremis   2wygrana gości
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Mis kolorowy 2020-10-23 08:51:36 6 4

Tak szczerze to musisz jeszcze troche chlebusia zjesc, zanim bedziesz sie mogl wypowiaac w mediach. Za Zimowit kula w leb!

Mis kolorowy 2020-10-23 08:51:36 6 4

Tak szczerze to musisz jeszcze troche chlebusia zjesc, zanim bedziesz sie mogl wypowiaac w mediach. Za Zimowit kula w leb!

qwerty 2020-10-23 21:31:37 0 0

Szkoda tylko, że to Zimowit dostał kulą w łeb ;(

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij