2020-10-16 23:14:33

STS Sanok znów pokonał Comarch Cracovię! Tym razem w Krakowie pokonana

STS Sanok (białe stroje) pokonał Comarch Cracovię 3:1 (fot. Tomasz Sowa / archiwum)
Hokeiści Ciarko STS Sanok sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom i pokonali Comarch Cracovię 3:1 na ich lodowisku. To już drugie zwycięstwo sanoczan z Cracovią w tym sezonie Polskiej Hokej Ligi.

Podopieczni Marka Ziętary chyba mają w tym sezonie patent na ekipę z Krakowa. Przed kilkoma tygodniami STS Sanok pokonał Comarch Cracovię w rzutach karnych, a tym razem zwyciężył w regulaminowym czasie gry.

Świetne spotkanie w barwach Ciarko STS Sanok rozegrał bramkarz Patrik Spesny, który zdołał obronić aż 63 z 64 strzałów oddanych na jego bramkę. Sanoczanie zwyciężyli ostatecznie 3:1.

W barwach STS-u Sanok wziąć brakowało najlepszego strzelca Eetu Elo, który jest kontuzjowany. Pomimo tego młoda drużyna z Podkarpacia zdołała z trudnego terenu w Krakowie wywieźć komplet punktów.

Po pierwszej tercji sanoczanie prowadzili 1:0 po golu Marka Strzyżowskiego. W drugiej odsłonie na 2:0 podwyższył Riku Shivonen, ale gracze Comarch Cracovii szybko odpowiedzieli kontaktową bramką Damiana Kapicy. Decydujący gol padł w trzeciej tercji - wynik spotkania na 3:1 dla STS-u Sanok na 11 minut przed końcem meczu ustalił Jakub Bukowski.

COMARCH CRACOVIA - CIARKO STS SANOK 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

0:1 (10:55) Marek Strzyżowski (Marcin Biały - Karol Biłas)
0:2 (34:19) Riku Shivonen (Jesper Viikila - Konrad Filipek)
1:2 (34:41) Damian Kapica (Taavi Tiala - Erik Nemec)
1:3 (49:01) Jakub Bukowski (Jesperi Viikila - Kamil Olearczyk)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Patryk Pyrskała (główni) - Michał Gerne, Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 0-4
Strzały: 64-24
Widzów: 500

Comarch Cracovia: Petrasek - Gula, Saur; Tiala, Nemec, Kapica - Dudas, Szurowski; Franek, Jezek, Csamango - Musioł, Gutwald; Brynkus, Widmar, Kamiński - Gosztyła, Bezwiński, Dziurdzia, Augustyniak, Drzewiecki.

Ciarko STS Sanok: Spesny - Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski (2), Witan, Bukowski - Kamienieu, Piippo; Filipek, Viikila, Sihvonen - Demkowicz, Biłas (2); Bielec, Wilusz, Biały - Skokan, Glazer; Fus, Ginda, Dobosz.