2020-10-06 11:34:38

PKO Ekstraklasa: PGE Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała [Posumowanie 6. kolejki]

Za nami już szósta seria gier w piłkarskiej elicie. Mielczanie w sobotę na wyjeździe musieli uznać wyższość Podbeskidzia. Górale wygrali 1-0 po golu Kamila Bilińskiego.

PGE Stal Mielec w sobotnie popołudnie musiała uznać Podbeskidzia Bielsko-Biała. Obie ekipy tego dnia liczyły na wygraną, jednak tak powędrowała do Górali. W meczu padł jeden gol, a do siatki w 32. minucie trafił Kamil Biliński. Podopieczni Dariusza Skrzypczaka próbowali jeszcze wyrównać, ale sztuka ta nie powiodła się.

Raków Częstochowa pewnie pokonal u siebie Wisłę Płock. Zespół dowodzony przez Marka Papszuna wbił Nafciarzom trzy gole, ale do siatki trafiali Tomas Petrasek, Marcin Cebula oraz David Tijanic. Dwie i pół godziny później natomiast, Śląsk Wrocław wygrał z Cracovią 3-1. Dublet ustrzelił Erik Exposito, a ponadto do siatki trafiali także Wojciech Golla dla Śląska i Sergiu Hanca z rzutu karnego dla Pasów.

Zagłębie Lubin znalazło sposób na Górnika Zabrze i wygrało 2-0. Wynik otworzył samobójczym trafieniem w 39. minucie Martin Chudy. Przed przerwą poprawił jeszcze Patryk Szysz, który tym samym ustalił rezultat tego spotkania. Dla ekipy dowodzonej przez Marcina Brosza była to pierwsza porażka w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy.

Lech Poznań w niedzielę nie dał szans Piastowi Gliwice, którego pewnie pokonał na wyjeździe. Gole dla Kolejorza zdobywali Jakub Moder, Dani Ramirez, Filip Marchwiński oraz Nika Kaczarawa z rzutu karnego. Honorową bramkę z Piastunek z jedenastu metrów zdobył Michał Żyro. Spotkania Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok, Wisły Kraków z Lechią Gdańsk oraz Warty Poznań z Legią Warszawa zostaną rozegrane w innym terminie.