2020-10-06 09:21:44

2 liga: Stal Rzeszów po wygranej nad Skrą Częstochowa została nowym liderem rozgrywek [Podsumowanie 7. kolejki]

Za nami już siódma seria gier na drugoligowym froncie. Stal Rzeszów w meczu na szczycie pokonała Skrę i objęła przewodnictwo w rozgrywkach. Hutnik kraków przełamał się w Elblągu.

Stal Rzeszów w niedzielne popołudnie podejmowała w meczu na szczycie Skrę Częstochowa. Stawką tegoż starcia był fotel lidera, ale ten jedni i drudzy mogli objąć tylko i wyłącznie w przypadku wygranej. Na boisku nudy nie było. Podopieczni duetu Marcin Wołowiec-Krzysztof Łętocha w 53. minucie prowadzili już 3-0 po golach Wojciecha Reimana z rzutu karnego, Marcela Kotwicy oraz Łukasza Góry.

Jeśli ktoś jednak myślał, że na tym zakończą się emocje, to grubo się pomylił. Stal cały czas atakowała, a Skra nie miała nic do stracenia. Zespół dowodzony przez Marka Gołębiewskiego w 75. minucie zdobył gola na 3-1, za sprawą Adama Mesjasza. Goście z Częstochowy nie poddawali się i do siatki trafili jeszcze raz, a bramkę zdobył tym razem Kamil Wojtyra. Wynik już do końca nie uległ zmianie i po ostatnim gwizdku rzeszowianie zasiedli na fotelu lidera.

Chojniczanka Chojnice pokonała Garbarnię Kraków. Duży wkład w ten sukces miał były snajper biało-niebieskich, który zdobył dwa gole. Mowa oczywiście o Arturze Pląskowskim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a ponadto do siatki trafiali także Maciej Kona dla ekipy z Chojnic oraz Błażej Radwanek dla Garbarnii.

Hutnik Kraków przełamał się w lidze i pokonał na wyjeździe Olimpię Elbląg. Jedynego gola dla ekipy dowodzonej przez Leszka Janiczaka zdobył Patryk Kieliś w 84. minucie. Motor Lublin natomiast wysoko przegrał z KKS-em 1925 Kalisz. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wygrali 0-3, po bramkach Adriana Łuszkiewicza, Jakuba Chojnowskiego oraz Fabiana Hiszpańskiego.

Co jeszcze działo się w minionej już siódmej serii gier na drugoligowym froncie? Błękitni Stargard po bramkach Przemysława Brzeziańskiego pokonali Sokoła Ostróda. Komplet oczek z Wronek wywiozła także Olimpia Grudziądz, a Górnik Polkowice ograł Pogoń Siedlce. Punktami podzielili się natomist GKS Katowice ze Zniczem Pruszków oraz Bytovia Bytów z rezerwami Śląska Wrocław.