2020-10-06 08:53:16

4 liga podkarpacka: Karpaty Krosno nowym liderem, derby dla Izolacji [Podsumowanie 15. kolejki]

Za nami piętnasta już seria gier na czwartoligowym froncie. Karpaty wykorzystały potknięcie Piasta i dzięki wygranej wskoczyły na fotel lidera. Izolator zaś w derbach ograł drugi garnitur Resovii.

Igloopol Dębica wyrwał punkt Piastowi Tuczempy dosłownie w samej końcówce. Podopieczni Marka Strawy na niemal kwadrans przed końcem po bramkach Łukasza Tyrawskiego oraz samobójczej Sebastiana Wanata prowadzili 0-2. Jak wiadomo jest to wynik niebezpieczny i w 84. minucie kontaktowego gola zdobył Tomasza Nalepka. W doliczonym czasie natomiast, z rzutu karnego na 2-2 strzelił Łukasz Psioda, golkiper Morsów.

Karpaty Krosno dzięki potnięciu Piastunek, objęły więc fotel lidera. W sobotnie popołudnie zespół Dariusza Liany skromnie pokonał w derbach Ekoball Stal Sanok. O końcowym rezultacie zadecydowała jedna bramka, a konkretnie samobójcza Kamila Adamiaka w 3. minucie.

Izolator Boguchwała po ligowej wygranej w Tuczempach postanowił pójśc za ciosem. Ekipa dowodzona przez Bartosza Zołotara w sobotnie popołudnie mierzyła się z rezerwami Resovii, które wygrały dwa ostatnie mecze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0, ale nie oznacza to, że było łatwo i przyjemnie. Bramki bowiem padały dopiero w drugiej odsłonie, a na listę strzelców wpisywali się Marcin Dudek, Konrad Kowal oraz Michał Worosz.

Drugą wygraną z rzędu zanotował Orzeł Przeworsk, który na wyjeździe pokonał Błękitnych Ropczyce. Jedynego gola dla beniaminka z Przeworska zdobył Hubert Bednarz w 73. minucie. Ze zwycięstwa cieszył się także Sokół Nisko, który pokonał 2-0 JKS Jarosław. Najpierw z wolnego do siatki trafił Patryk Tur, a następnie bramkę zdobył Wojciech Soboń, który wykorzystał podanie wychowanka Stalówki.

Głogovia Głogów Małopolski nie bez problemów pokonała Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska. Podopieczni Adama Wałczyka do niemal końca musieli czujni, ale ostatecznie swój cel osiągnęli. Rezerwy Stali Mielec natomiast rozbiły Watkem Koronę Rzeszów aż 4-0 po bramkach Mateusza Chmielowca, Adriana Skrzyniaka, Przemysława Maja i Damiana Pyryta.

Co jeszcze działo się w piętnastej serii gier na czwartoligowym froncie? Czarni 1910 Jasło zremisowali 1-1 z Legionem Pilzno. Identycznym wynikiem zakończył się także mecz rezerw Stali Stalowa Wola z Polonią Przemyśl. Spotkania Sokoła Kolbuszowa Dolna z Wisłokiem Wiśniowa oraz Startu Pruchnik z Lechią Sędziszów Małopolski zostaną rozegrane w innym terminie.