2020-10-05 09:29:01

Siatkówka. Asseco Resovia pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom po dramatycznym meczu!

Asseco Resovia pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom 3-2! (fot. Asseco)
Asseco Resovia wygrała na wyjeździe z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3-2. Siatkarze z Rzeszowa prowadzili już 2-0 w setach. Ostatecznie w tie-breaku zwyciężyli 19-17.

Asseco Resovia od początku pierwszego seta osiągnęła przewagę w starciu z Cerrad Enea Czarnymi Radom. "Pasiaki" prowadziły już nawet 12-6, ale po czasie wziętym przez Roberta Prygiela gra gospodarzy się poprawiła. Czarni odrabiali starty, ale ostatecznie to goście wygrali pierwszą partię 25-23.

Drugi set to już totalna dominacja Resovii. Bardzo dobrze w szeregach ekipy z Rzeszowa spisywał się Rafał Buszek oraz Karol Butryn. Drugą partię rzeszowianie zwyciężyli do 17. Kolejne dwie odsłony niedzielnego pojedynku to zmiana ról. W trzeciej i czwartej partii lepiej spisywali się Czarni Radom i wygrali obydwa sety i widzowie zgromadzeni w radomskiej hali mieli zobaczyć tie-break.

W tym podopieczni Alberto Giulianiego prowadzili już 9-5, ale roztrwonili tę przewagę. Później obie drużyny miały piłki meczowe. Ostatecznie to Asseco Resovia wygrała 19-17. Najlepszym graczem meczu wybrano Karola Butryna. To drugie zwycięstwo ekipy z Rzeszowa w tym sezonie Plus Ligi.

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia 2-3 (23-25, 17-25, 25-23, 25-20, 17-19)