http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-09-24 16:55:24

Koronawirus w Ślepsku Malow Suwałki. Mecz z Asseco Resovią będzie przełożony?

Najprawdopodobniej kolejny domowy mecz Asseco Resovii zostanie przełożony. (fot. Asseco)
Najprawdopodobniej kolejny domowy mecz Asseco Resovii zostanie przełożony. (fot. Asseco)
Pięciu członków drużyny Śleps Malow Suwałki otrzymało wynik pozytywny po przeprowadzeniu testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym Plus Liga wdrożyła procedury opracowane przed startem rozgrywek w sezonie 2020/21.
 
W Ślepsk Malow Suwałki wykryto wirus SAR-CoV-2 u pięciu osób. W związku z tym Plus Liga wprowadziła prcedury opracowane przed rozpoczęciem rozgrywek. W 4. kolejce na Podpromiu Asseco Resovia miała rozegrać mecz z ekipą z Suwałk. Spotkanie miało odbyć się w czwartek 1 października. Jednak w związku z COViD-19 najprawdopodobniej zostanie ono przełożone.
 
- Czekamy na kolejne informacje o dalszym rozwoju sytuacji od władz klubu z Suwałk. Nasi konsultanci, z którymi także jesteśmy w stałym kontakcie, analizują sytuację na bieżąco i doradzają, by jak najskuteczniej i najszybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją - mówi Wiesław Kozieł, członek zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. odpowiedzialny za procedury COVID-19 cytowany przez oficjalną stronę Plus Ligi. - Przede wszystkim jednak życzymy szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim członkom drużyny z Suwałk - dodał.

Oświadczenie Ślepska Malow Suwałki:

- Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, 5 członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników, sztabu i członków administracji klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych. Informujemy również, że zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek. W związku z zaistniałą sytuacją Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa. Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp z o.o. wystąpił tym samym z wnioskiem o przełożenie meczów 3. kolejki i 4 kolejki PlusLigi, zaplanowanych do rozegrania kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów. O wszelkich wiążących decyzjach poinformujemy Państwa w osobnym komunikacie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij