2020-09-23 18:44:51

Wólczanka Wólka Pełkińska rozbiła na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski

Ekipa z Wólki Pełkińskiej urządziła sobie dziś konkurs strzelecki na dalekim wyjeździe. Jej zdecydowaną wyższosć musiała dziś uznać drużyna z Radzynia Podlaskiego.

Dzisiejszy mecz doskonale rozpoczął się dla Wólczanki Wólka Pełkińska, która już w 8. minucie objęła prowadzenie. Jakub Szczypek uderzał z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce. Ekipie Daniela Myśliwca było jednak mało i ta rozpoczęła poszukiwania gola numer dwa.

Orlęta Radzyń Podlaski próbowały się bronić, jednak goście tego dnia byli dużo lepiej dysponowani. W 31. minucie było już 0-2. Kamil Matofij zagrywał do Kacpra Durdy, a ten dopełnił formalności i skierował piłkę do bramki. Zawodnik ten po chwili po raz drugi cieszył się z gola. Podawał mu tym razem Mateusz Olejarka.

Wypożyczony ze Stali Rzeszów Durda przed przerwą mógł skompletować hat-tricka, ale nie wykorzystał świetnej okazji. Zespół dowodzony przez Artura Bożyka po zmianie stron próbował nawiązać walkę z Wólczanką. Miejscowi w 47. minucie zmniejszyli straty, a bramkę na 1-3 zdobył Michał Kobiałka z rzutu wolnego.

Sytuacja ta widocznie podrażniła czarno-czerwonych, którzy chcieli ponownie prowadzić trzema bramkami. 19-letni napastnik urodzony w Wadowicach cały czas polował na hat-tricka i to w końcu mu się udało w 61. minucie. Orlęta z pewnością marzyły by ten mecz już się skończył, natomiast Wólczance wciąż było mało.

Zespól dowodzony przez Daniela Myśliwca wciąż szukał szans do strzelenia gola. W 83. minucie było już 1-5, a do siatki trafił Krzysztof Pietluch, który wykorzystał dogranie Kacpra Masnego. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do tego drugiego, który ustalił jego rezultat.

0-1 Jakub Szczypek (8)
0-2 Kacper Durda (30)
0-3 Kacper Durda (39)
1-3 Michał Kobiałka (47)
1-4 Kacper Durda (61)
1-5 Krzysztof Pietluch (84)
1-6 Kacper Masny (90)