https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-09-10 11:44:00

Wyspiarskie i kontynentalne perły Hiszpanii- rajskie miejsca na urlop

Podobne tematy lifestyle
Pewna pogoda, piękne plaże i niezwykłe widoki, wyśmienite jedzenie i uśmiechnięci mieszkańcy to wszystko składa się w jedną, idealną urlopową całość. Dlatego Polacy bardzo często wybierają zarówno wyspy, jak i Hiszpanię kontynentalną jako kierunek wakacyjnej podróży.
 
Gdzie najpiękniejsze miejsca? Hiszpania ma bardzo wiele do zaoferowania. W niej znajdą coś zarówno miłośnicy błogiego leżenia nad wodą, jak i spragnieni poznawania nowych miejsc. Wyspy Kanaryjskie czy Baleary rocznie przyciągają niezliczoną liczbę turystów z całego świata.

Baleary

Archipelag często nic nie mówi, a jego częścią są popularne rozrywkowe wyspy jak Majorka czy Ibiza. Sporo informacji na temat Baleary znajdziesz na stronie https://www.travelin.pl/region/baleary. Największą wyspą jest Majorka, a drugą co do wielkości Minorka, zaś trzecią Ibiza. Minorka nie jest tak popularna, a określana jest spokojniejszą siostrą Majorki.

Majorka- dwa powody, dla których warto jechać

A są nimi góry i morze. Choć uważana jest za imprezową wyspę, to są również spokojniejsze miejsca. I jest jeszcze jeden powód, pogoda na Majorce zaprasza cały rok. Listę ciekawych miejsc, zabytków, sprawdzisz na stronie https://www.travelin.pl/region/majorka.

Wyspy Kanaryjskie- duży wybór

Na Wyspy Kanaryjskie składają się wyspy pochodzenia wulkanicznego, górzyste z niezwykłymi widokami. Każda z nich ma swój niepowtarzalny charakter. Na Lanzarote cały czas wieje, dużo plaż kamienistych. I to na tej wyspie zjesz w restauracji, która korzysta z ciepła wulkanu, by przygotować jedzenie dla gości. Określana jest restauracją wulkaniczną. Zaś na Teneryfie jest najwyższa góra Hiszpanii Teide. I jest to również najwyższy szczyt na wszystkich atlantyckich wyspach. Natomiast Fuerta to o dziwo plaże z białym piaskiem i bardzo zielona wyspa, zadziwiająco jak na wyspę powulkaniczną. Pozostałe wyspy poznasz wchodząc na stronę https://www.travelin.pl/region/wyspy-kanaryjskie.

Gran Canaria- miniaturowy kontynent

Określana bywa mianem kontynentu w miniaturze, a to dzięki swojej różnorodności w każdym względzie. Gran Canaria śmiało można powiedzieć zamyka w sobie całe Kanary. Wyspa ma tak naprawdę wszystko, i złocisty piasek, i wydmy, i bogatą faunę, florę. Do tego luksusowe hotele i dobrą ofertę dla żądnych rozrywki. Więcej o wyspie https://www.travelin.pl/region/gran-canaria.

Hiszpania- dobry wybór o każdej porze roku

Hiszpania ma tak wiele do zaoferowanie, że o każdej porze roku można znaleźć miejsce z przyjemną pogodą. Pełna jest zabytków, niesamowitych widoków i oczywiście smaczności na talerzu. Na tej stronie https://www.travelin.pl/panstwo/hiszpania znajdziesz informacje o historii i ciekawych miejscach w Hiszpanii.
 
I na koniec, jest jeszcze jeden powód, by wybrać się właśnie do Hiszpanii. A jest nim restauracja Sobrino de Botín, to najstarsza działająca na świecie restauracja. Otwarta w 1725 roku, wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Nadal w niej zjesz.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij