2020-08-23 19:10:23

Siarka Tarnobrzeg rozstrzelała KS Wiązownica. Pogrom!

Siarka Tarnobrze (żółto-czarne stroje) rozgromiła KS Wiązownica na jego terenie (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali w Wiązownicy z tamtejszym KS-em aż 7-1 w meczu 3 ligi gr. IV.

Po świetnym początku sezonu beniaminek z Wiązownicy mocno obniżył loty, ale chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku. "Siarkowcy" wypunktowali miejscowych i obnażyli ich słabości strzelając im aż siedem goli.

Zespół z Tarnobrzega natomiast dopiero pierwszy raz w tym sezonie cieszył się z trzech punktów. Ale za to w jakim stylu!

Strzelanie rozpoczął już w 8. minucie spotkanie Kacper Józefiak. Ten sam zawodnik pięć minut później podwyższył na 2-0 dla Siarki Tarnobrzeg, a za kolejnych kilka minut było 3-0 (Paweł Wolski). Jeszcze przed przerwą czwartego gola dla tarnobrzeżan zdobył Paweł Rogala. Zresztą przepięknej urody - jego uderzenie z ponad 20 metrów trafiło w samo okienko bramki Arkadiusza Słysza.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Siarka Tarnobrzeg miała zdecydowaną przewagę, a przede wszystkim była skuteczna. W 52. minucie 5-0 podwyższył Paweł Wolski. Kolejne gole padły pomiędzy 72. a 74. minutą - na listę strzelców wpisywali się kolejno Arkadiusz Gajewski i kolejny raz Paweł Rogala.

Honor KS-u Wiązownica uratował w ostatniej minucie gry Kacper Rop wykorzystując rzut karny, choć marne to pocieszenie dla miejscowych, którzy ostatecznie przegrali 1-7. Dla beniaminka z Wiązownicy była to trzecia porażka z rzędu.

0-1 Kacper Józefiak (8)
0-2 Kacper Józefiak (13)
0-3 Paweł Wolski (17)
0-4 Paweł Rogala (38)
0-5 Paweł Wolski (52)
0-6 Arkadiusz Gajewski (72)
0-7 Paweł Rogala (74)
1-7 Kacper Rop (90-karny)

KS Wiązownica: Słysz - Telega, Sokolenko, Bentkowski, Lorenc (55. Gil), A. Kasia, Rop, Kumor, Wydra (86. Buc), Michalik (55. Mac), Szafar.

Siarka Tarnobrzeg: Kowal - Wolski (62. Wdowiak), Duda, Kowalik, Sulkowski (62. Dapollonio), Kargulewicz (75. Bury), Józefiak, Gajewski (72. Bałdyga), Tabor, Mróz, Rogala.