2020-08-19 18:41:13

I runda Pucharu Polski: Lechia Gdańsk nie dała szans Stali Stalowa Wola

Lechia Gdańsk (biało-zielone stroje) wygrała ze Stalą Stalowa Wola.
Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 0-4 w meczu I rundy Pucharu Polski.

Podopieczni Szymona Szydełko nie sprostali ekstraklasowej Lechii Gdańsk w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski.

Prowadzenie dla gości zdobył już w 18. minucie spotkania Karol Fila, który trafił do siatki głową po celnej wrzutce Rafała Pietrzaka.

Kilka minut później zdobywca pierwszego gola asystwał przy drugim. Na 2-0 dla Lechii Gdańsk podwyższył Łukasz Zwoliński. Do przerwy Stala Stalowa Wola przegrywała dwiema bramkami.

Kolejne trafienie dla gości padło w 52. minucie i kolejny raz asystował przy nim Karol Fila. Tym razem 22-letni gdańszczanin zagrał do Macieja Gajosa, który pewnie pokonal Matthew Korziewicza strzałem po długim słupku.

Wynik spotkania na 4-0 dla Lechii Gdańsk ustalił niespełna kwadrans później Jakub Kałuziński i w ten oto sposób "Stalówka" pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski.

STAL STALOWA WOLA - LECHIA GDAŃSK 0-4 (0-2)

0-1 Karol Fila (18)
0-2 Łukasz Zwoliński (23)
0-3 Maciej Gajos (52)
0-4 Jakub Kałuziński (68)

Stal Stalowa Wola: Korziewicz - Hudzik (69. Szifer), Mroziński, Witasik - Zmorzyński, Jopek, Waszkiewicz, Stelmach (62. Stępinowski), Płonka - Surmiak (64. Pilch), Fidziukiewicz.

Lechia Gdańsk: Alomerović - Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila (80. Kobryń), Sopoćko (66. Kałuziński), Gajos (57. Udovicić), Kubicki, Makowski, Mihalik (66. Żukowski), Zwoliński (57. Flavio Paixao).

Sędziował: Albert Różycki (Łódź).