2020-08-09 22:03:56

Niespodzianki nie było. Błękitni Ropczyce pokonali Start Pruchnik

Błękitni Ropczyce ograli Start Pruchnik. (fot. archiwum)
Błękitni Ropczyce pokonali na wyjeździe Start Pruchnik 3-1. Ekipa Łukasza Chmury przesunęła się na 13. miejsce w tabeli 4 ligi podkarpackiej.

Start Pruchnik lepiej rozpoczął mecz z Błękitnymi Ropczyce. Gospodarze zaatakowali od pierwszych minut meczu, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. W miarę upływu czasu przewagę osiągali piłkarze Łukasza Chmury, a w 34. minucie Michał Ogrodnik wyprowadził gości na prowadzenie. Po tym golu do końca pierwszej połowy trwał szturm Startu na bramkę Błękitnych, ale ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

Pięć minut po zmianie stron Hubert Siepierski podwyższył prowadzenie ekipy z Ropczyc. Start Pruchnik szybko, bo po zaledwie jedenastu minutach zdobył bramkę kontaktową. Na listę stzelców wpisał się Dawid Bochnak. Później gospodarze mieli znakomite okazje do wyrównania, ale bardzo dobrze tego dnia był dysponowany Dariusz Kosiba stojący między słupkami bramki Błękitnych.

Start walczył o conajmniej punkt, ale w doliczonym czasie gry to Błękitni zdobyli trzecią bramkę. Tym razem gola dla gości strzelił Patryk Bęben i tym samym Błękitni dopisali do swojego dorobku trzy "oczka" i przesunęli się na 13. miejsce w tabeli 4 ligi. Natomiast po tej porażce Start Pruchnik spadł na ostatnie miejsce.

0-1 Michał Ogrodnik (34)
0-2 Hubert Siepierski (50)
1-2 Dawid Bochnak (61)
1-3 Patryk Bęben (90)