2020-08-08 19:08:41

Drugie zwycięstwo w tym sezonie Lechii Sędziszów Małopolski

Piłkarze Lechii Sędziszów Małopolski pokonali na własnym boisku 2:0 Polonię Przemyśl po bramkach Szymona Urbaniaka i Damiana Roga. Dla tego pierwszego ten sezon układa się bardzo dobrze, bo w kolejnym meczu ma duży wkład w zwycięstwo drużyny.

Zawodnicy obu drużyn nie mogli znaleźć drogi do bramki przeciwnika przez większość pierwszej połowy. Dopiero w końcówce Lechia Sędziszów Małopolski wyszła na prowadzenie po pięknym uderzeniu Szymona Urbaniaka, dla którego jest to jak na razie bardzo dobra runda. Do przerwy więc prowadzili gospodarze.

Po zmianie stron na boisku dalej nie brakowało emocji. Szanse były z obu stron, ale skuteczniejsi byli gospodarze. W 60. minucie wynik spotkania ustalił Damian Róg i ku euforii kibiców Lechia wygrała drugi mecz w tym sezonie.

- Wygrał zespół lepszy a my wyglądaliśmy fizycznie słabiej. Mieliśmy pod koniec akcję bramkową, ale też gramy co trzy dni, ze względu na mecze pucharowe. Kadrowo to trudna sytuacja - skomentował krótko Paweł Cisek, trener Polonii Przemyśl.

Teraz przed podopiecznymi Jakuba Słomskiego pojedynek z Błękitnymi Ropczyce na wyjeździe, zaś Polonia Przemyśl zagra u siebie z Partyzantem Targowiska

1-0 Szymon Urbaniak (41)
2-0 Damian Róg (60)