2020-07-26 00:08:38

PGE FKS Stal Mielec wygrała rozgrywki Fortuna 1 ligi. Na koniec pokonali Chojniczankę Chojnice

PGE FKS Stal Mielec wygrała rozgrywki Fortuna 1 ligi. (fot. Anna Jajkiewicz/Stal Mielec)
PGE FKS Stal Mielec już tydzień temu zapewniła sobie awans do PKO Ekstraklasy. W ten weekend podopieczni Dariusza Marca pokonali Chojniczankę Chojnice i wygrali rozgrywki Fortuna 1 ligi.

PGE FKS Stal Mielec już przed meczem z Chojniczanką Chojnice była pewna awansu do PKO Ekstraklasy. W sobotę podopieczni Dariusza Marca chcieli zwycięstwem uczcić promocję do wyższej ligi z kibicami.

Jednak po dzewiętnastu minutach gry to piłkarze z Chojnic objęli prowadzenie. Gola dla przyjezdnych zdobył Janusz Surdykowski. Choć przewaga Stali w tej części gry nie podlegała wątpliwości to na przerwę mielczanie schodzili przy wyniku 0-1.

Osiem minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Bartosz Nowak. W 62. minucie Mateusz Mak zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu Krystiana Getingera i piłkarze Stali Mielec wyszli na prowadzenie. Dziewięć minut przed końcem meczu Maciej Domański zdecydował się na uderzenie z dystansu i pokonał Radosława Janukiewicza.

W doliczonym czasie gry kibiców Stali Mielec, którzy już wcześniej rozpoczęli świętowania awansu do Ekstraklasy, uradował Robert Dadok. 23-letni pomocnik ustalił wynik meczu na 4-1. W tym samym czasie Podbeskidzie Bielsko-Biała nie zdobyło żadnych punktów w starciu z Chrobrym Głogów.

0-1 Janusz Surdykowski (19)
1-1 Bartosz Nowak (53)
2-1 Mateusz Mak (62)
3-1 Maciej Domański (81)
4-1 Robert Dadok (90+1)