2020-07-12 22:19:36

Rezerwy Cracovii rozbiły Unię Tarnów i awansowały do 3 ligi

Poznaliśmy dziś ostatniego beniaminka 3 ligi. Drugi garnitur Pasów nie dał dziś najmniejszych szans Jaskółkom, a to oznacza, że awans uzyskała ekipa z Krakowa.

Dzisiejsze starcie było zwieńczeniem, przedwcześnie zakończonego sezonu w 4 lidze małopolskiej. W pierwszym meczu rozgrywanym w Jaskółczym Gnieździe, czyli stadionie Unii Tarnów, padł remis 1-1. Oznaczało to, że przed meczem, w lepszym położeniu był drugi zespół Cracovii, który strzelił bramkę na wyjeździe.

Gospodarze nie zamierzali oglądać się za siebie i błyskawicznie ruszyli do ataku. Efektem było trafienie na 1-0, które padło już w 7. minucie, a jego autorem na raty był Michał Rakoczy. Młody zawodnik Pasów uderzał i najpierw jego strzał wybronił Łukasz Lasek, ale przy dobitce już nie dał szans golkiperowi Jaskółek.

Podopieczni Piotra Gizy nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania kolejnych goli. Kibice zgromadzeni na stadionei przy ulicy Wielickiej 101 na kolejną bramkę musieli czekać do 36. minuty. Wtedy to do siatki trafił Tomas Vestenicky.

24-letni pomocnik w pierwszej odsłonie jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, a uczynił to rzutem na taśmę przed przerwą. Tarnowianie starali się jeszcze coś ugrać, jednak przewaga Cracovii była ogromna i tak naprawdę ta mogła już zacząć chłodzić szampany.

Pasy w 62. minucie strzeliły czwartą bramkę, a właściwie to zdobył ją Mateusz Nowak, który jednak pokonał swojego kolegę z drużyny. Jaskółki mecz musieli kończyć w dziesiątkę, bowiem Jacek Malisz na niespełna kwadrans przed końcem spotkania otrzymał drugą żółtą kartkę.

Cracovia II - Unia Tarnów 4-0 (3-0)

1-0 Michał Rakoczy (7)
2-0 Tomas Vestenicky (36)
3-0 Tomas Vestenicky (44)
4-0 Mateusz Nowak (63-samobójcza)

Cracovia II: Wilk - Zaucha, Jarzynka, Bracik, Pik - Supryn, Rakoczy, A. Malisz (82. Ożóg), Vinicius (57. Wiśniewski), Strózik (74. Bała) - Vestenicky (46. Stachera)

Unia Tarnów: Lisak - J. Malisz, Zając, Węgrzyn, Adamski (85. Starzyk) - Orlik, Nowak, Nytko (46. Miłkowski), Biały, Wardzała (46. Tyrka) - Popiela

Żółte kartki: Bracik - Węgrzyn, J. Malisz, Adamski

Czerwona kartka: Jacek Malisz (78-druga żółta)