2020-07-12 08:47:16

Ekoball Stal Sanok wygrała z Cosmosem Nowotaniec i awansowała do finału

Damian Niemczyk (żółta koszulka) strzelił jedną z bramek dla Ekoball Stali Sanok (fot. Tomasz Sowa)
Gracze Ekoball Stali Sanok wygrali 3-1 z Cosmosem Nowotaniec i wywalczyli awans do finału okręgowego Pucharu Polski na szczeblu OZPN Krosno.

Do przerwy, dość niespodziewanie prowadzili gospodarze. W 40. minucie w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Comosu Nowotaniec, a jedenastkę na gola zamienił Piotr Spaliński.

Do wyrównania doszło tuż po przerwie. Bramkę na 1-1 dla Ekoball Stali Sanok zdobył już w 47. minucie doświadczony Damian Niemczyk.

Wynik remisowy utrzymywał się zaledwie przez kilka minut. Pomiędzy 55. a 56. minutą sanoczanie praktycznie rozstrzygnęli losy tego pojedynku. Najpierw na listę strzelców wpisał się Damian Baran, a kilkadziesiąt sekund później wynik spotkania na 3-1 dla Ekoball Stali Sanok ustalił Kamil Adamiak.

Dzięki zwycięstwu Ekoball Stal Sanok zapewniła sobie udział w finale okręgowego Pucharu Polski w którym już 18 lipca zmierzy się z Karpatami Krosno.

COSMOS NOWOTANIEC - EKOBALL STAL SANOK 1-3 (1-0)

1-0 Piotr Spaliński (40-karny)
1-1 Damian Niemczyk (47)
1-2 Damian Baran (55)
1-3 Kamil Adamiak (56)