http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-06-24 07:10:13

Czego ludzie szukają w Internecie?

Internet stał się potężnym narzędziem. Z roku na rok dostęp do niego ma coraz więcej obywateli całego świata. Szerokopasmowy Internet dociera nawet do najdalszych zakątków świata. W związku z tym, warto zastanowić się, czego ludzie szukają w sieci?

Najnowsze wiadomości

Niewątpliwie, najważniejszą rzeczą, za jaką rozglądają się ludzie w sieci są wiadomości. Czy to z kraju, czy ze świata. Internet z miesiąca na miesiąc wypiera tradycyjną prasę. Wydawnictwa prasowe notują gigantyczne straty, a większość z nich już przerzuciła się do sieci. Ci, którzy tego nie zrobili, z całą pewnością, nie będą mieli wyboru. Spadek sprzedaży prasy to już nieodwracalny trend. W Internecie wiadomości aktualizowane są co kilka minut, a w przypadku prasy na newsa musimy czekać na następny dzień, a w przypadku weekendu – na poniedziałek. To olbrzymia przewaga na korzyść Internetu.

Zakupy online

Podobny problem, jak tradycyjna prasa, notują także sklepy stacjonarne. Coraz mocniej wypierane są z rynku przez zakupy online. Dlaczego zakupy przez Internet stały się takie przystępne? Przede wszystkim coraz częściej sklepy internetowe oferują darmową przesyłkę, zwrot, a także niską cenę. Ludzie nie muszą też tracić czasu na wyjazd do galerii, czy wyczekiwanie w długich kolejkach. Czas, czas i jeszcze raz czas.

Recenzje produktów

Przy okazji zakupów, łatwo można sobie sprawdzić recenzje różnych produktów. Czy to na forach dyskusyjnych, czy na tematycznych grupach w portalach społecznościowych. Kiedyś olbrzymią rolę w recenzowaniu zakupów odgrywała tzw. poczta pantoflowa. A kupię sobie coś, bo sąsiadka kupiła. Teraz ludzie coraz chętniej sięgają po opinie i recenzje właśnie do sieci.

Rozrywka

Mocną stroną Internetu jest także rozrywka. Od sportu, po gry. Ludzie oglądają transmisje wideo z ulubionych spotkań. Niegdyś niezwykle popularne były nielegalne streamy, teraz ten trend znajduje się w odwrocie. Wszystko dlatego, że platformy telewizyjne oferują za naprawdę niewielkie pieniądze legalne transmisje np. z PKO BP Ekstraklasy, gdzie nie ma problemu z jakością obrazu, czy zacinającym się przekazem. Ludzie grają w Internecie także w gry rozrywkowe, zręcznościowe, czy obstawiają zakłady. Pozostając przy hazardzie coraz popularniejsze stają się także kasyna internetowe. Popularne automaty typu jednoręki bandyta, czy gry karciane zyskują na znaczeniu na całym świecie. Jeżeli zainteresował Cię ten temat i chciałbyś uzyskać więcej informacji, sięgnij po poradnik po kasynach online.

Znajomości

Internet to także narzędzie, które służy do nawiązywania nowych znajomości. Jedni szukają miłości, inni przyjaźni, a jeszcze inni zwykłej rozmowy. Rozbudowane portale randkowe, społecznościowe, komunikatory, a także zyskujące na popularności czaty anonimowe.

Jak widać, Internet to coraz potężniejsze narzędzie, które daje naprawdę wiele możliwości. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt się tego nie spodziewał. Pytanie, czego nie spodziewamy się teraz, co nastąpi za kilkadziesiąt kolejnych lat? Można się tego tylko domyślać.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij