https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-16 12:52:38

GKS Bełchatów zostanie zlikwidowany? Dziś ważne decyzje

Podobne tematy 1 liga GKS Bełchatów
Czy GKS Bełchatów przestanie istnieć? (fot. Radosław Kuśmierz)
Czy GKS Bełchatów przestanie istnieć? (fot. Radosław Kuśmierz)
GKS Bełchatów od początku sezonu zmaga się z problemami organizacyjno-finansowymi. Prawdopodobnie dziś włodarze klubu złożą wniosek o upadłość.
 
GKS Bełchatów w zeszłym roku wywalczyli awans do Fortuna 1 ligi i to miało być lekiem na całe zło, które od dłuższego czasu dotyka ekipę "Brunatnych". Jednak nie było.

- GKS Bełchatów złoży wniosek o upadłość. Będzie to początek likwidacji klubu. Na razie to wciąż informacja nieoficjalna, ale na wtorek zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym podjęta ma zostać (bądź nie) uchwała o dalszym funkcjonowaniu spółki GKS Bełchatów S.A. Trudno przypuszczać, że w obecnej sytuacji - wobec galopującego zadłużenia, rosnącej bieżącej straty,  braku perspektyw na realne przychody i braku sponsora strategicznego - właściciele spółki wezmą na siebie odpowiedzialność za jej dalsze trwanie - czytamy na stronie belsport.pl

Już w lutym nie było kolorowo

Już po koniec lutego pisaliśmy, że sytuacja w GKS-ie nie jest za ciekawa. Piłkarze nawet zaczęli strajkować, a Artur Derbin mówił, że klub może przestać istnieć. - Jeśli nawet uda nam się dokończyć rundę wiosenną, to nie jest powiedziane, że potem GKS będzie wciąż istniał. Nie ma pewności, że będzie grał na szczeblu centralne w nowym sezonie. Miasto obiecywało nam doraźne środki, ale nic z tego nie wyszło. Wiemy, że w marcu do kasy mają wpłynąć pewne pieniądze, ale nie będą to kwoty gwarantujące funkcjonowanie klubu. Proszę mi wierzyć, że trudno pracować w takich warunkach. Po awansie do pierwszej ligi liczyliśmy, że będziemy się wspólnie rozwijać, ale w tej chwili nie jest to łatwe.

Już w 2017 roku składali wniosek o upadłość

Sytuacja w GKS-ie Bełchatów nie jest nowa. Bowiem już w 2017 roku klub złożył wniosek o upadłość. Jednak wówczas sytuacja była zupełnie inna. - Wtedy jednak jeszcze sponsorem GKS było PGE, sytuacja finansowa była zła, ale nie aż tak bardzo jak teraz. Wówczas wniosek o upadłość nie musiał oznaczać końca funkcjonowania spółki, bo upadłość układowa daje możliwość porozumienia się z wierzycielami i trwania dalej, wprowadzając głęboką restrukturyzację. Dziś mówi się o upadłości likwidacyjnej, co będzie oznaczać koniec spółki o nazwie GKS Bełchatów S.A - czytamy dalej na bełchatowskim portalu.

Teraz działacze tłumaczą się koronawirusem. Jednak sprawa wygląda tak, że jeśli GKS Bełchatów umrze na koronawirusa to tylko dlatego, że miał już wcześniej choroby współistniejące.

Natomiast wracając na boisko. Piłkarze GKS-u zajmują 15. miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi. Ligowy rywal PGE FKS Stali Mielec w ostatni weekend wygrał mecz z Zagłębiem Sosnowiec. Jednak wygląda na to, że w przyszłym sezonie niezależnie od zajętego miejsca ekipa, która w 2007 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski przestanie istnieć...

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

xd 2020-06-16 14:01:04 0 0

Miasto, które ma cycki w herbie nie powinno grać tak wysoko :D

Daro 2020-06-16 17:39:42 0 0

Bardzo dobrze

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij