PGE Stal Mielec po szalonym meczu wygrała z GKS-em Tychy!

Podobne tematy 1 liga Stal Mielec GKS Tychy
Mielczanie po szalonym meczu wygrali w Tychach
Szalone widowisko stworzyły jedenastki obu ekip, a wszyscy przed telewizorami nie mogli narzekać na nudę. Ostatecznie jednak to zespół z Podkarpacia do domu wróci w lepszych humorach.

Dariusz Marzec tuż przed meczem zapowiadał, że jego PGE Stal Mielec jedzie po zwycięstwo i z takim nastawieniem nasz jedyny podkarpacki pierwszoligowiec rozpoczął starcie. GKS Tychy jednak od początku dominował, chcąć otworzyć wynik meczu. Pierwsza bardzo groźną okazję miał w 9. minucie, a gola mógł zdobyć Maciej Mańka, lecz uderzył obok bramki.

Miejscowi nie zatrzymywali się i cały czas szukali okazji do wyjścia na prowadzenia, ale czujny był Jakub Wrąbel. Zespół gości także miał swoje okazje, jednak wyraźnie konkretniejsi byli tyszanie. W 19. minucie do siatki mógł trafić Sebastian Steblecki, jednak w ostatniej chwili interweniował golkiper mielczan.

Po chwili odpowiedzieli biało-niebiescy, a konkretnie Michał Żyro, lecz jego uderzenie wybronił Konrad Jałocha. Dobijał jeszcze Bartosz Nowak, jednak futbolówka poszybowała nad bramką, a przy okazji zawodnik był na pozycji spalonej.

Spotkanie zaczęło się rozkręcać i w 37. minucie z gola mógł cieszyć się pomocnik urodzony w Radomiu, lecz w ostatniej chwili udaną interwencją popisał się bramkarz miejscowych. Zielono-czarno-czerwoni nie zamierzali się poddawać i w końcu dopięli swego, a do siatki po niefortunnej interwencji skierował Szymon Stasik.

Mielczanie nie zamierzali być dłużni i błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem Macieja Domańskiego z rzutu wolnego. Stal drugą odsłonę zaczynała z jedną roszadą, bowiem Jakuba Wrąbla zastąpił Rafał Strączek. Biało-niebiescy szybko ruszyli do ataku, jednak defensywa tyszan dobrze się spisywała.

Niewykorzystane okazje się mszczą i w 60. minucie to GKS Tychy objął prowadzenie za sprawą Macieja Mańki, który wykorzystał doskonałe podanie Sebastiana Stebleckiego. To podbudowało gospodarzy, którzy chwilę później mogli prowadzić już 3-1, jednak golkiper mielczan okazał się lepszy od Łukasza Monety.

Kolejne gole wisiały w powietrzu i po chwili był remis. Mateusz Mak otrzymał doskonałe podanie i tylko dopełnił formalności. Na boisku w Tychach zrobiło się bardzo ciekawie, a obie drużyny nie zamierzały się oszczędzać. Pewnym więc było, że mecz na pewno nie zakończy się takim wynikiem.

PGE Stal Mielec napierała i na osiem minut przed końcem meczu, wyszła na prowadzenie, a do siatki, głową piłkę skierował Mateusz Bodzioch. Tyszanie chcieli ratować chociaż oczko, jednak podkarpacki zespół ani myślał oddawać punktów.

Nudy nie było w końcówce, a sporo radości swojej drużynie zapewnił Michał Żyro, który wykończył akcję i postawił przysłowiową kropkę nad "i". Więcej goli w tym meczu już nie padło, wobec czego komplet punktów powędruje do Mielca.

1-0 Szymon Stasik (44-samobójcza)
1-1 Maciej Domański (45)
2-1 Maciej Mańka (60)
2-2 Mateusz Mak (69)
2-3 Mateusz Bodzioch (82)
2-4 Michał Żyro (90)

GKS Tychy: Jałocha – Pułap, Biernat, Sołowiej, Szeliga – Mańka (83. Grzeszczyk), Kamavuaka, Steblecki, Biegański (68. Kristo), Moneta (76. Szumilas) – Lewicki

PGE Stal Mielec: Wrąbel (46. Strączek) – Stasik (64. Bartosz), Bielak, Bodzioch, Getinger – Mak, Urbańczyk, Nowak, Tomasiewicz, Domański (57. Prokić) – Michał Żyro

Żółte kartki: Bielák, Stasik

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)