http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-05-27 11:05:24

Dobór odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego do domu

Postęp technologiczny jest tym elementem, który śmiało wkracza w bardzo różne sfery życia. Jedną z nich jest możliwość rehabilitowania się po przebytych urazach mechanicznych lub też w przebiegu różnych chorób.

Współcześnie do dyspozycji osób borykających się z różnymi urazami i chorobami jest bardzo wiele specjalistycznego i bardzo dobrej jakości sprzętu.

Dbajmy o zdrowie seniorów

Jednymi z najczęstszych przyczyn urazów u osób starszych są upadki oraz wypadki komunikacyjne. W znaczący sposób mogą one narażać osoby w podeszłym wieku, głównie z racji nagromadzonych z czasem ubytków funkcjonalnych u takich osób. W wielu przypadkach upadek wiąże się z późniejszych unieruchomieniem oraz długą rehabilitacją.

Złamania i stłuczenia to najczęstsze niepożądane następstwa upadków u osób starszych. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku potknięcia się lub poślizgnięcia. Często jest to podstawa do hospitalizacji. Upadki są pięciokrotnie częstszą przyczyną pobytu osób starszych w szpitalu niż jakakolwiek inna przyczyna. Nawet po wyjściu ze szpitala osoba taka wymaga opieki, a także sprzętu do rehabilitacji.

Podstawowy sprzęt do rehabilitacji

Podstawowym sprzętem stosowanym na co dzień stosowanym przez bardzo wiele osób jest ten, który można zakupić praktycznie w każdym sklepie medycznym. W równoległej opcji można także skorzystać z opcji jego wypożyczenia na określony czas. Mowa jest między innymi o specjalistycznych łóżkach rehabilitacyjnych, mowa jest o chodzikach, kulach łokciowych, różnego rodzaju ortezach, koncentratorach tlenu oraz innych podstawowych. Jest to sprzęt, który jest najbardziej powszechny, ale nie jedyny, z jakim można się zetknąć.

Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny

Mówiąc o specjalistycznym sprzęcie rehabilitacyjnym, o zaawansowanym sprzęcie rehabilitacyjnym, wskażemy na ten, z którym zazwyczaj się stykamy w specjalistycznych ośrodkach terapeutycznych. Sprzęt ten jest wykorzystywany w takich metodach rehabilitacji jak:

  1. hydroterapiafizykoterapia

  2. diagnostyka

  3. rehabilitacyjna,

  4. kinezyterapia

  5. rehabilitacja neurologiczna oraz funkcjonalna

  6. rehabilitacja diabetologiczna

  7. inne rodzaje rehabilitacji

Tenże sprzęt rehabilitacyjny stanowi podstawowe wyposażenie wielu profesjonalnych ośrodków. Bez odpowiedniego wyposażenia nie można mówić o profesjonalnym funkcjonowaniu tychże ośrodków. Bez wątpienia fachowe przygotowanie do zawodu rehabilitanta jest czymś bardzo istotnym. Jednakże dostępny nowoczesny sprzęt jest tym elementem, który pozwala coraz lepiej radzić sobie z coraz bardziej skomplikowanymi urazami oraz schorzeniami.

W zetknięciu się z groźnymi dla zdrowia i życia urazami i chorobami, warto jest postawić właśnie na odpowiednią rehabilitację z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Jeśli można zrobić to w domu, kupując lub wypożyczając odpowiedni sprzęt, jest to dodatkowy plus dla osoby przechodzącej zabiegi.

Wpis powstał we współpracy ze sklepem medycznym Visamed, który prowadzi również wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów nasilowni.wroclaw.pl, treningbrzucha.wroclaw.pl oraz 6weidera.wroclaw.pl.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij