https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-14 12:00:17

Zbigniew Jakubas może zainwestować w Motor Lublin!

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Motor Lublin gra aktualnie w trzeciej lidze, jednak jego ambicje sięgają zdecydowanie wyżej. Jak informuje Przegląd Sportowy i Kurier Lubelski, Motor Lublin może niedługo mieć nowego inwestora. To miliarder, Zbigniew Jakubas.
 
Jak ponformował Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego, Motor Lublin grający obecnie w 3 lidze gr IV może mieć nowego inwestora. Tym ma zostać Zbigniew Jakubas, właściciel spółki Multico, który zajmuje 21. miejsce na liście najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Jego majątek szacuje się na 1,7 miliarda złotych.
 
Wejście inwestora do lubelskiego klubu, spowodowałoby że na rynku pojawiłby się ciekawy gracz, który z pewnością nie zamierza grać niskich ligach. Jak czytamy na stronie "Przeglądu", model rozwoju klubu miałby przypominać ten obrany w Rakowie Częstochowa, czyli połączenie budowy mocnego zespołu i kolejnych awansów z rozbudową akademii.
 
Spotkanie z Krzysztofem Żukiem już w tym tygodniu?
 
Kurier Lubelski dowiedział się, że w tym tygodniu ma dojść do spotkania inwestora z prezydentem Lublina. Na jego stronie czytamy też, że Idealną opcją byłby podział pół na pó, bowiem miasto nie zamierza sprzedawać klubu.
 
- Idealną opcją byłby podział pół na pół. Zrobimy wszystko, żeby utrzymać płynność finansową i rozważamy różne opcje. W tym zaangażowanie inwestorów prywatnych. Z zastrzeżeniem jednak, że gmina Lublin dalej pozostanie akcjonariuszem – mówił we wrześniu na łamach gazety, sternik żółto-biało-niebieskich.
 
Jak czytamy, Paweł Majka już w grudniu informował, że sprawa inwestora w Motorze jest w trakcie finalnych ustaleń, a westie formalno-prawne związane z kodeksem spółek handlowych są procedurami rozłożonymi w czasie. Te według nieoficjalnych informacji dziennika, zostały już zakończone.
 
W której lidze zagra Motor Lublin w sezonie 2020/21?
 
Ta kwestia wciąż jest jedną wielką niewiadomą, bowiem aktualnie trwa spór pomiędzy nim a Hutnikiem Kraków. Ostatnio pojawiła się informacja, że sprawę ma rozstrzygnąć boisko, a konkretnie baraż o awans, na neutralnym terenie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij