https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-05-14 15:15:00

Marcin Puszkarewicz: Decyzja o odwołaniu rozgrywek została podjęta zbyt pochopnie

Watkem Korona Rzeszów zajęła drugie miejsce i w przyszłym sezonie ponownie będzie grać w 4 lidze podkarpackiej. (fot. Korona Rzeszów)
Watkem Korona Rzeszów zajęła drugie miejsce i w przyszłym sezonie ponownie będzie grać w 4 lidze podkarpackiej. (fot. Korona Rzeszów)
- Jeżeli Mieczysław Golba jest prezesem Podkarpackiego ZPN-u, a dodatkowo przez osiem lat był prezesem klubu KS Golbalux Wiązownica i jest zdziwiony, że ktokolwiek dostaje wynagrodzenie w czwartej lidze to jak to skomentować? Pozostawię to bez komentarza - mówi nam Marcin Puszkerwicz, który nie ukrywa złości na decyzję Związku. Zobaczcie co jeszcze powiedział nam działacz Watkem Korony Rzeszów.
 
- Tydzień temu zapadła decyzja, że rozgrywki 4 ligi podkarpackiej zostają zakończone z bieżącą tabelą. Do 3 ligi awansował KS Wiązownica i nie będzie spadków. Jak przyjęliście tę decyzję?
 
- Nie ukrywam, że ze zdziwieniem. Jakim problemem było zaczekać tydzień na decyzję rządu? Wiadomo było, iż zostanie ogłoszona około połowy miesiąca. Jeżeli traktujemy piłkę nożną jako sport to obecnie nie ma to wszystko z nim nic wspólnego.
 
Moim zdaniem decyzja została podjęta zbyt pochopnie. Tym bardziej, że dla przykładu prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej już zapowiedział, że jest za wznowieniem rozgrywek na jego terenie. Ktoś u nas chyba się pospieszył z werdyktem.
 
- Na Zarządzie PZPN Podkarpacie reprezentował prezes Podkarpackiego ZPN-u Mieczysław Golba. Czy konsultował się z Wami w tej sprawie?

- Absolutnie nie. Pan prezes publicznie wypowiadał się, że będzie to konsultował z klubami jednak z nami nikt na ten temat nie rozmawiał.
 
- A może Was "nie lubi". Nie wiesz jak było z innymi zespołami z Podkarpacia, czy z kimś się konsultował?
 
- Skoro Mieczysław Golba stoi na czele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej to powinien jednakowo lubić wszystkie podkarpackie kluby. Z tego co wiem od innych klubów to z nimi ta sprawa również nie była konsultowana, ale to przecież kluby są dla związku, a nie odwrotnie...

"Sezon składa się z dwóch rund"

- Jakie według Twojej wiedzy było stanowisko podkarpackich klubów czwartoligowych?
 
- Wszyscy z którymi rozmawiałem byli za kontynuacją sezonu lub anulowaniem rozgrywek bez awansów i spadków. Sezon składa się z dwóch rund i opiera na rywalizacji sportowej. Skoro ktoś stwierdził, że nie będzie grania więc na logikę nie było sezonu.
 
- Byliście za tym, aby wstrzymać się z decyzją o zakończeniu ligi?
 
- Oczywiście, że tak. Za chwilę się okaże, że można grać bez przeszkód i co wtedy?
 
- Wiemy, że obostrzenia są mniejsze i już od poniedziałku będzie można grać. Czy zgadzacie się z tym, że KS Wiązownica była najlepszym zespołem w tym sezonie? A może powinien zostać rozegrany dwumecz między dwoma najlepszymi drużynami w lidze lub turniej finałowy z udziałem pierwszej czwórki?
 
- Tabela nie kłamie i po pierwszej rundzie KS Wiązownica była na czele, a pytaniem retorycznym jest czy nie można by było rozwiązać tej sytuacji w obecnym czasie na murawie? Niech każdy sobie odpowie na to pytanie...
 
- Czy zawodnicy Korony wykazywali chęć powrotu na boisko?
 
- Tak, zrobiliśmy ankietę w drużynie i wszyscy zgodnie chcieli i chcą grać.
- Jak wygląda sytuacja finansowa Watkem Korony Rzeszów? Czy przedwczesne zakończenie sezonu wpłynie na Wasz budżet?
 
- Na pewno w jakimś stopniu tak. Natomiast jest jeszcze za wcześnie, aby móc rozmawiać o budżecie na przyszły sezon.
- Wróćmy jeszcze do zimy. Prezes Mieczysław Golba powiedział, że nie było transferów. Jak to wygląda z Waszej perspektywy? 
 
- Te słowa uważam, delikatnie mówiąc za nieporozumienie.  Wiadomym jest, że są dwa okna transferowe. Przy czym to zimowe jest dużo trudniejsze z racji tego, iż nie obowiązują żadne „taryfikatory” i trzeba porozumieć się z klubem będącym właścicielem karty danego zawodnika.

"Każdy klub przeprowadzał transfery zawodników w zimie"

- Co to oznacza dokładniej. Jakie koszty ponieśliście w związku z transferami nowych graczy?
 
- Co do kosztów powiem tylko, że nie były małe jak na nasze realia. O szczegółach oczywiście nie mogę mówić chociażby z racji na umowy między klubami. Oczywiście jak przy każdym transferze związek pobiera opłatę za rejestrację zawodnika otrzymując komplet dokumentów z umową transferową włacznie.  Wystarczy popatrzeć na składy wszystkich drużyn czwartoligowych  i widać, że każdy klub przeprowadzał transfery zawodników w zimie.
 
- Marek Koźmiński mówił, że "na zabawę jeszcze przyjdzie czas". Ile Was kosztuje taka zabawa na poziomie 4 ligi?
 
- Z wielkim zdziwieniem całe środowisko piłkarskie przyjęło wypowiedz kandydata na prezesa PZPN, Marka Kozmińskiego. Dla naszego środowiska to nie jest zabawa, jeśli ktoś trenuje cztery razy w tygodniu, a w sobotę dodatkowo gra mecz ligowy lub kontrolny to trudno to nazwać zabawą. Opłaty związkowe, sędziowie, przejazdy na mecze, diety, wynajęcie i utrzymanie obiektów treningowych, prowadzenie grup młodzieżowych, zakup sprzętu treningowego, woda, odżywki. To naprawdę nie są małe koszty i niewiele ma to wspólnego z zabawą. Żeby spiąć budżet na poziomie czwartoligowym naprawdę trzeba włożyć mnóstwo pracy i wysiłku wielu ludzi. 

"Gdyby nie drużyna to dawno przerzuciłbym się na szachy"

- Kolejne kwestia. Mieczysław Golba oraz działacze PZPN-u byli zdziwieni, że w 4 lidze płacone się pensje zawodnikom. Jak to skomentujesz?
 
- Jeżeli Mieczysław Golba jest prezesem Podkarpackiego ZPN-u, a  dodatkowo przez osiem lat był prezesem klubu KS Golbalux Wiązownica i jest zdziwiony, że ktokolwiek dostaje wynagrodzenie w czwartej lidze to jak to skomentować? Pozostawię to bez komentarza...
 
- Czy obniżyliście pensję zawodnikom z powodu braku gry?
 
- Jesteśmy w trakcie rozmów odnośnie przyszłości. Mogę powiedzieć jedno, że mamy fajną, świadomą drużynę i jestem mocno zbudowany postawą chłopaków.  Pewnie gdyby nie oni to bym się już dawno na szachy przerzucił (uśmiech)
 
- Dzisiaj już wiemy, że rząd od poniedziałku zdejmie kolejne obostrzenia. Czy planujecie do ligi grać sparingi?
 
- Oczywiście, jak chyba każdy zespół grający w Polsce. Zawodnicy są bardzo spragnieni piłki nożnej więc zamierzamy ten czas dobrze wykorzystać.

"Od poniedziałku zaczynamy normalne treningi"

- Jak wygląda teraz organizacja klubu. Zawodnicy mają wolne, czy przygotowują się już do sezonu?
 
- W tym okresie zawodnicy trenowali indywidualnie otrzymujac wszelkie wytyczne od trenera. Od  najbliższego poniedziałku zaczynamy normalne treningi oczywiście z zachowaniem wszelkich narzuconych obostrzeń. Z niecierpliwością czekamy na decyzję związku dotyczącą sposobu rozegrania i terminu inauguracji nowego sezonu i zaraz po tym podamy szczegółowy program przygotowań do rundy jesiennej.
 
- Który wariant gry według Ciebie jest najlepszy z przedstawionych przez Podkarpacki ZPN?
 
- II wariant, czyli pierwszą rundę gramy normalnie każdy z każdym. W drugiej podział na grupę mistrzowską oraz spadkową.
 
- Czy w takim razie było już spotkanie przedstawicieli klubów w sprawie wyboru wariantu rozgrywek?
 
- Nie wiem, może i było. Natomiast my nic o nim nie wiemy.
 
- Jak wygląda kompletowanie składu. Czy można powiedzieć, że już rozpoczęło się nieoficjalne okienko transferowe?
 
- Powiem tak – sytuacja w której się znaleźliśmy jest niezależna od nikogo dlatego priorytetem dla nas jest utrzymanie całej kadry i w tym kierunku działamy. Co do ewentualnych transferów musimy jeszcze poczekać, ale można powiedzieć, że ruch się już zaczął.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 74

Rozwiąż działanie =

Robertos 2020-05-14 15:30:30 102 8

Panie Golba coś mi tu śmierdzi twoim kumoterstwem

Yes 2020-05-14 15:28:59 88 8

Zielony stoliczek zadziałał.

Robertos 2020-05-14 15:30:30 102 8

Panie Golba coś mi tu śmierdzi twoim kumoterstwem

Lux 2020-05-14 15:47:58 80 5

Dobrze mówi

~anonim 2020-05-14 16:02:23 6 70

1,2,3 i pieski zaczną szekać (kąsać)

~anonim 2020-05-14 16:05:05 50 4

Odezwał się piesek hau hau :))))

Do anonim 2020-05-14 16:05:53 62 4

Buraku pieska to sobie szukaj koło nogi

Do anonim 2020-05-14 16:06:02 50 3

A czego się spodziewałeś? Pierdoły jakie gada i hipokryzja jaka od niego bije razi w oczy. Trzeba się cieszyć że ktoś zaczął o tym głośno mówić

~anonim 2020-05-14 16:08:38 70 5

Do ~anonim ___ wieśniaczek cwaniaczek prawda zabolała ?

Kibic 2020-05-14 16:17:51 11 68

Bez przesady, prawie wszystkie związki podjęły taką decyzję, awansowały prawie wszystkie z 1 miejsca no ale wg hipokrytów tylko Wiązownica przy zielonym stoliku. No cóż, jak się nie ma innych argumentów to trzeba szukać najgłupszych. Zapewniam że Wiązownica też wolała grać.

Kibic 2020-05-14 16:20:59 15 70

Co wam da takie gadanie na spokojnie przeanalizujcie tabele, awansowała drużyna najlepsza piłkarsko i kadrowo za rok pewnie awansuje Korona bo nikogo innego nie widać narazie. Co do Golby to uważacie ze jak by Wiązownica nie była na pierwszym miejscu tylko Korona to by nie było awansów? Oczywiście ze by były tak jak w każdym innym województwie ale Polak zawsze będzie się doszukiwał spisku, Golba chciał awansować Wiązownice to musiał zrobić awanse w całym kraju, puknijcie się troszkę w glowe, po prostu pech że klub z jego wioski był liderem.
Pozdrawiam normalnych

Do Golbalux 2020-05-14 16:26:10 20 10

Zarzucanie czego ?

Klaus Mitffoch 2020-05-14 16:36:07 52 1

Jak to nie konsultował się z Koroną ? Nie wiem ale myślałem że Prezes OZPN rozmawiał z Koroną , skoro to prawda co mówi Pan Marcin to ...dziwne.

Huch 2020-05-14 16:52:54 62 5

Entliczek pentliczek zielony stoliczek .....

Prezes 2020-05-14 16:59:15 10 50

Panowie z Korony zacznijcie od siebie ! Kuchennymi drzwiami w A klasie są wasze rezerwy ! Macie winnego tej sytuacji!

Do Prezes 2020-05-14 17:06:57 22 26

Panie ze związku zacznijcie szanować kluby

Kibic 2020-05-14 17:17:27 7 46

Z durniami szkoda w dyskusje wchodzić, a szczególnie na forum podkarpacialive. Tutaj 70% komentujących to zakompleksione i sfrustrowane półgłówki albo dzieci które nie potrafią złożyć jednego, mądrego i merytorycznego zdania z uzasadnieniem. W sumie to żal trochę ... bo tacy muszą mieć trudno w życiu.

Hmm 2020-05-14 17:19:49 40 3

Jak to dobrze że ty jeden jesteś mądry i wspaniały hehe
Co za burak :)))))

Hehe 2020-05-14 17:43:10 7 40

Psy szczekają a karawana jedzie dalej! Uczcie się od Wólczanki i Wiązownicy pseudonieudacznicy

??? 2020-05-14 17:51:42 42 1

Chyba głupoty się uczyć heh

~anonim 2020-05-14 17:54:17 46 1

ENTLICZEK PENTLICZEK ZIELONY STOLICZEK ...... :)))))

~anonim 2020-05-14 17:54:17 46 1

ENTLICZEK PENTLICZEK ZIELONY STOLICZEK ...... :)))))

~anonim 2020-05-14 17:56:08 50 1

No i stalowa wola też spadek i derby z wiązownicą > szkoda że mecze bedą przy pustych trybunach--- korona za słaba na awans nie ma co sie oszukiwać.

~anonim 2020-05-14 18:03:28 5 46

KOTY MIAUCZAŁ WIĄZOWNICA JEDZKE DALEJ!!!!!

.. 2020-05-14 18:04:04 40 4

Tam nie ma znaczenia czy będzie zakaz , czy nie bo oni kibiców nie mają, paru pajączki przy piwku i winku i to wszystko.

~anonim 2020-05-14 18:06:39 42 1

pijaki pija na trybunach i tyle .

~anonim 2020-05-14 18:06:39 42 1

pijaki pija na trybunach i tyle .

~anonim 2020-05-14 18:06:39 42 1

pijaki pija na trybunach i tyle .

~anonim 2020-05-14 18:06:39 42 1

pijaki pija na trybunach i tyle .

~anonim 2020-05-14 18:06:39 42 1

pijaki pija na trybunach i tyle .

rowokop 2020-05-14 18:07:30 2 49

do hehe
nieudacznik - rozumię, ale pseudonieudacznik? może dzieciaku książkę byś wziął i poczytał trochę.
A tak na marginesie, gość wypowiada się zdecydowanie lepiej niż prezes senator.

~anonim 2020-05-14 18:09:44 45 2

Głupki i buraki z wiązownicy na boisku w życiu by nie awansowali

~anonim 2020-05-14 18:09:44 45 2

Głupki i buraki z wiązownicy na boisku w życiu by nie awansowali

~anonim 2020-05-14 18:09:44 45 2

Głupki i buraki z wiązownicy na boisku w życiu by nie awansowali

~anonim 2020-05-14 18:09:44 45 3

Głupki i buraki z wiązownicy na boisku w życiu by nie awansowali

Ghi 2020-05-14 18:11:58 12 12

Tu nie chodzi o to że wiązownica niezasłużenie awansowała tylko że Golba nie ma pojęcia o realiach

~anonim 2020-05-14 18:23:34 4 40

Pan Prezes tak się konsultuje jak jego rządowi koledzy, entliczek pentliczek...

~anonim 2020-05-14 18:32:32 33 3

WIONZOWNICA RZONDZI !!!
ZAŁENŻE DZIADY !!!!!

~anonim 2020-05-14 18:32:32 33 3

WIONZOWNICA RZONDZI !!!
ZAŁENŻE DZIADY !!!!!

~anonim 2020-05-14 18:32:32 33 4

WIONZOWNICA RZONDZI !!!
ZAŁENŻE DZIADY !!!!!

~anonim 2020-05-14 18:32:32 33 3

WIONZOWNICA RZONDZI !!!
ZAŁENŻE DZIADY !!!!!

~anonim 2020-05-14 18:32:32 33 3

WIONZOWNICA RZONDZI !!!
ZAŁENŻE DZIADY !!!!!

Gienek Stoifujara 2020-05-14 19:38:54 4 36

PiS nie ma w zwyczaju pytać, tylko ogłasza suwerenowi decyzję.

???? 2020-05-14 19:42:37 38 1

Spadaj na strony polityczne odzołomie i tam się napinaj.
Tam jest dużo takich głupców jak ty :) Tu piszemy o sporcie podkarpackim.

???? 2020-05-14 19:42:37 38 1

Spadaj na strony polityczne odzołomie i tam się napinaj.
Tam jest dużo takich głupców jak ty :) Tu piszemy o sporcie podkarpackim.

... 2020-05-14 19:49:02 8 6

Korona nie od razu rzeszow na załęzu zbudowano! ;)
Cierpliwości przyjdzie czas na awans.

... 2020-05-14 19:49:02 8 6

Korona nie od razu rzeszow na załęzu zbudowano! ;)
Cierpliwości przyjdzie czas na awans.

Sznycellos 2020-05-14 20:05:47 35 2

Tak Wiązownica nie powinna awansować ani nikt inny na chwilę obecną !!
To jest sport a nie widzi mi się Pana Golby
Wszystko się mogło zdarzyć w rundzie
Gdyby tak nie było nie trzeba było by grać nigdy.
Obecną sytuacja pokazuje że można udowadniać na boisku kto lepszy
A nie chować głowę w piasek
Przez taki beton w związku nasza piłka tak wygląda
Panie Golba z
Po takich decyzjach to smród się będzie długo za panem ciagnąć

Robson 2020-05-14 20:07:01 32 0

Uuu widze że chłopy z Załęża i Wiązownicy wzięli się za łby. :)

do pejSa tylkozks 2020-05-14 20:37:55 30 0

To tobie jeszcze JKS po pustym łbie poskakał :D Cieszy mnie to
Stąd te twoje żenujące kompleksy.

Xyz 2020-05-14 20:56:04 12 6

A co to jest ta Korona?

Pewnie 2020-05-14 21:04:04 6 2

Pewnie Kielce czy cuś tylko liga jakaś buraczana

Pewnie 2020-05-14 21:04:04 6 2

Pewnie Kielce czy cuś tylko liga jakaś buraczana

Pewnie 2020-05-14 21:04:14 6 2

Pewnie Kielce czy cuś tylko liga jakaś buraczana

...cd 2020-05-14 21:06:07 12 1

.... Kielce jednak nie to gdzieś grają na Podkarpaciu

Wiązownica lll liga! 2020-05-14 21:19:51 4 30

Ale ból d****y !

~anonim 2020-05-14 21:26:13 28 1

walka była o czwarty poziom rozgrywek a przeżywają jak by nie wiadomo co było.
wiadomo że gdyby grali dalej to różnie mogło by być.
czym tu się podniecać ?

~anonim 2020-05-14 21:26:13 28 1

walka była o czwarty poziom rozgrywek a przeżywają jak by nie wiadomo co było.
wiadomo że gdyby grali dalej to różnie mogło by być.
czym tu się podniecać ?

~anonim 2020-05-14 21:32:05 30 0

Te ligi pszenno buraczane to jednak mają swój urok haha

Daro 2020-05-15 00:24:23 4 16

Nie znam gościa ale jakiś nawiedzony skoro twierdzi, że od poniedziałku można grać. Zupełny brak rozsądku. Wszyscy prezesi wojewódzcy podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek to jak by wyglądał prezes Golba jakby się z tego wyłamał.

anonim 2020-05-15 01:26:38 6 18

Xd cala runda jesienna rozegrana ale tu nagle powinni anulowac wyniki i uniewaznic sezon, no pewnie ze tak nie wazne ze pilkarze z*********ali cala runde na jak najlepszy wynik anulowac i ch.j. Jestem przekonany ze jakby korona rzeszow miala 1 miejsce po rundzie jesiennej to tej rozmowy by nie było i nikt by się nie domagał kontynuowania rozgrywek.

Bartek87 2020-05-15 07:58:24 8 10

Panie Puszkerwicz z tego co mi wiadome to Pan Boniek byl zdiwiony ze za czyjes hpbby a ze niby Pan Golba to powiedzial o tym nie slyszalem

~anonim 2020-05-15 08:17:10 9 8

Golba na prezesa PZPN - Bonkowi dziękujemy !!

kalka 2020-05-15 09:07:00 19 2

Ostatniej doby oficjalnie zakażonych ponad 400. Nie wiadomo czy nie nadejdzie 2 fala epidemii. Śmieszą mnie te wypowiedzi, że za wcześnie podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek Wydaje mi się, że postąpiono sł- usznie,Co by się stało gdyby wykryto wirusa w którejkolwiek ekipie w trakcie, czy dalej pisalibyśmy, że to nic ,gramy dalej ! Módlmy się by nowy sezon rozpocząć i bez przeszkód (wirusa) dograć, A że ktoś nie awansował - są ważniejsze sprawy!

juzek 2020-05-15 09:43:06 3 15

"Jeżeli Mieczysław Golba jest prezesem Podkarpackiego ZPN-u, a dodatkowo przez osiem lat był prezesem klubu KS Golbalux Wiązownica i jest zdziwiony, że ktokolwiek dostaje wynagrodzenie w czwartej lidze to jak to skomentować? "
Przecież był prezesem klubu na poziomie okręgówki więc teoretycznie nie mógł wiedzieć. ...
Jednostronny artykuł
NIEPOZDRAWIAM

CV 2020-05-15 10:34:29 22 2

Skoro ligi wyższe ruszają i będą grać to niby dlaczego w podk.zpn nie mogą odbyć się wybory na Prezesa tylko zostały przełożone na następny rok?

CV 2020-05-15 10:34:29 22 2

Skoro ligi wyższe ruszają i będą grać to niby dlaczego w podk.zpn nie mogą odbyć się wybory na Prezesa tylko zostały przełożone na następny rok?

do kalka 2020-05-15 10:39:56 26 1

Nie ma co się oszukiwać 0d 3 logi w dół w lecie ani jesienią nie zagrają może w grudniu po południu .

kibic KSW 2020-05-15 11:41:15 3 33

KS najlepszy jest!

~anonim 2020-05-15 11:53:30 33 2

Gdyby grano dalej to wiązownica by nigdy nie awansowała

kibic KSW 2020-05-15 12:38:33 3 18

na układy nie ma rady, pocałujcie nas w du..e! hehehehe

do juzek 2020-05-15 12:40:45 5 12

czyli sugerujesz że będąc prezesem klubu w okręgówce, a obecnie całego ZPNu nadal nie ma pojęcia o otaczającym go świecie?

~anonim 2020-05-15 12:44:28 26 1

ale się wieśniaki podniecają ha!

~anonim 2020-05-15 12:44:28 26 1

ale się wieśniaki podniecają ha!

Do ???? 2020-05-15 16:09:46 1 12

Ty jesteś głupi od urodzenia czy od wypadku ???

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij