https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-05-12 17:59:32

Stal Stalowa Wola i Apklan Resovia otrzymały zgodę na treningi grupowe!

fot. Apklan Resovia
fot. Apklan Resovia
Na tą wiadomość czekali przede wszystkim sympatycy tychże drużyn. My także nie mogliśmy się doczekać, bowiem to oznacza że nasi mogą już w spokoju szykować się do powrotu.
 
Zespół Medyczny PZPN przeprowadził analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 oraz badań wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2. Wszystkie wymazy zarówno Apklan Resovii jak i w Stali Stalowa Wola w ramach diagnostyki Real Time RT-PCR dały wynik ujemny.
 
U przebadanych osób nie stwierdzono wirusa, co oznacza, że oba kluby mogą wrócić do zajęć grupowych, dołączając tym samym do Stali Rzeszów. Teraz pozostaje już tylko czekać na konkrety dotyczące wznowienia zmagań ligowych.
 
Testy zostały sfinansowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, za co na łamach oficjalnej strony podziękował sternik Stalówki.
 
-Dziękuję wszystkim, a w szczególności całej drużynie na czele ze sztabem szkoleniowym za to, że wykazali się cierpliwością, a przede wszystkim odpowiedzialnością przestrzegając ściśle określonych procedur. W dalszym ciągu będziemy postępowali wedle nakreślonych zasad. Ściskamy kciuki za pozostałe kluby, aby w ich szeregach te badania również wyszły pomyślnie i aby proces wznowienia treningów, a później rozgrywek zakończył się sukcesem. Na ręce Pana Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz osób, które ten plan stworzyły i go koordynują, pragnę złożyć w imieniu Władz Klubu wyrazy wdzięczności za możliwość powrotu do sportowej rywalizacji, i sfinansowanie testów dla drużyn drugoligowych – powiedział Wojciech Chodorek, prokurent zielono-czarnych.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij