https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-13 09:16:00

Rada makroregionu zdecyduje co dalej z 3 ligą gr. IV. Będzie baraż?

O awansie prawdopodobnie zadecyduje baraż pomiędzy Hutnikiem Kraków a Motorem Lublin. (fot. archiwum)
O awansie prawdopodobnie zadecyduje baraż pomiędzy Hutnikiem Kraków a Motorem Lublin. (fot. archiwum)
- W przyszłym tygodniu zbierze się rada makroregionu, czyli czterej prezesi wojewódzkich związków z Lublina, Rzeszowa, Krakowa i Kielc, i tam zasugerujemy Lubelskiemu Związkowi Piłki Nożnej rozstrzygnięcie barażowe - mówi Ryszard Niemiec, prezes Małopolskiego Związku.
 
Poznaliśmy opinię PZPN-u dotycząca 3 ligi. Po tym werdykcie nie ustają spekulacje, bowiem... nie poznaliśmy wciąż odpowiedzi co z sezonem 2019/20 na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Wiemy jedynie, że w kolejnej kampanii wciąż to związki wojewódzkie będą prowadzić te rozgrywki. Wydaje się jednak, że trzecioligowcy nie wrócą już na murawy w tym sezonie.
 
Kto zatem wywalczy awans z grupy czwartej?  - W wiadomym układzie, kiedy Lublin prowadzi rozgrywki 3 ligi, zaprotestowałem i powiedziałem, że w takim razie jedynym wyjściem z tej zagwozdki, prowadzącym do sportowego, zgodnie z zasadami fair play rozwiązania, będzie postawienie na porządku dnia kwestii barażu - mówi Ryszard Niemiec cytowany przez Gazetę Krakowską. 

Zdecyduję rada makroregionu

- Po burzliwej dyskusji stanęło na tym, że w przyszłym tygodniu zbierze się rada makroregionu, czyli czterej prezesi wojewódzkich związków z Lublina, Rzeszowa, Krakowa i Kielc, i tam zasugerujemy Lubelskiemu Związkowi Piłki Nożnej rozstrzygnięcie barażowe - kontynuuje prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i członek zarządu PZPN.
 
Po raz kolejny będziemy mieć do czynienia z rzuceniem odpowiedzialności za decyzję. Tym razem LZPN zrzuci ją na czterech "baronów" i wszystko rozejdzie się po kościach. Według Ryszarda Niemca baraż zostanie rozegrany na terenie neutralnym i będzie niezależny od pierwszego meczu ligowego. Mecz ten miałby zostać rozegrany do końca czerwca na takich samych zasadach, jak do ligi przystępują drużyny drugoligowe.
 
Po za tym nie będzie spadków z tej klasy rozgrywkowej, czyli podobnie jak w niższych ligach trzecia liga będzie powiększona do absurdalnych rozmiarów. Spowoduje to dodatkowe koszty utrzymania drużyny w już i tak dość drogiej lidze.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij