https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-09 14:46:38

Są wstępne wynik testów piłkarzy Apklan Resovii. "Kilka jest niejednoznacznych"

Podobne tematy Resovia 2 liga
fot. cwks-resovia.pl
fot. cwks-resovia.pl
- Mamy kilka niejednoznacznych wyników testów na koronawirusa. Czekamy na dalsze instrukcje z Komisji Medycznej PZPN w sprawie skierowania tej grupy na kolejne badania wymazowe - powiedział Adrian Rudawski, wiceprezes sekcji piłkarskiej Apklan Resovii, w rozmowie z serwisem nowiny24.pl.
 
Piłkarze Apklan Resovii, podobnie jak inne drużyny, przeszły obowiązkowe testy na obecność COVID-19. Jak informują Nowiny nie wszystki wyniki dały jednoznaczną pewność, że badani są zdrowi.
 
- Krew po odwirowaniu pojechała do laboratorium w Krakowie, gdzie zostały wykonane testy na przeciwciała w klasie G i w klasie A.  U kilku osób wynik badań na obecność przeciwciał nie był ujemny. Te osoby zostaną skierowane do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Będą to dokładne testy Real Time RT-PCR - czytamy w Nowinach.
 
W Resovii przebadano osoby znajdujące się na 50-osobowej liście zgłoszonej do PZPN. To zawodnicy, sztab trenerski i pracownicy klubu. Wszyscy Ci, którzy muszą pojawić się na stadionie podczas meczów 2 ligi piłkaskiej. Co będzie dalej?
 
- Czekamy na instrukcje z Warszawy. Proszono mnie żebym nie udzielał więcej informacji - dodał Adrian Rudawski.
 
Drużyna Resovii póki co pozostaje w izolacji sportowej i codzienne zdaje raporty medyczne o temperaturze ciała i ogólnym stanie zdrowia. Powrót do treningów w większych grupach (14 osób) będzie możliwy dopiero po potwierdzeniu, że wszystkie wyniki są negatywne.
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij