https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-03 12:07:21

Kluby i akademie piłkarskie także mogą skorzystać z pomocy państwa

Podobne tematy niższe ligi piłka nożna
Kluby niższych lig i akademie piłkarskie także mogą ubiegać się o wsparcie.
Kluby niższych lig i akademie piłkarskie także mogą ubiegać się o wsparcie.
Tarcza antykryzysowa utworzona przez rząd w związku z pandemią koronawirusa dotyczy także klubów piłkarskich, szkółek i akademii. Sprawdźcie z jakiego wsparcia można skorzystać.
 
- W całej Polsce trwa walka z koronawirusem oraz negatywnymi skutkami, które pandemia wywołała i wywoła w życiu gospodarczym oraz społecznym. Wśród dotkniętych nimi są także piłkarskie kluby, akademie i szkółki. Mogą one skorzystać z tzw. tarczy antykryzysowej, czyli pomocy przygotowanej przez państwo - przypomina Polski Związek Piłki Nożnej.
 
Na stronie krajowej federacji piłkarskiej wymienione są wszelkie ulgi, zwolnienia, dofinansowania i pożyczki z których skorzystać mogą zarówno prywatne firmy (np. szkółki piłkarskie), jak i stowarzyszenia i kluby sportowe. Zainteresować może to szczególnie te grające w niższych ligach.
 
Na jakie wsparcie mogą liczyć kluby piłkarskie?

Zwolnienia z opłacania składek ZUS

Zwolnienie ze składek ZUS przysługuje za okres trzech miesięcy - od marca do maja 2020 roku. Jeśli natomiast ktoś opłacił już składkę za marzec może domagać się jej zwrotu. Ta ulga dotyczy wszystkich firm, także jednoosobowych działalności i organizacji pozarządowych. Nie trzeba wykazywać pogorszenia sytuacji finansowej.
 
Więcej szczegółów na temat zwolnienia z opłacania składek ZUS znajdziecie na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Świadczenie "postojowe" - nawet 6 tys. zł

Dotyczy to wszystkich firm, które zatrudniają pracowników na zasadzie umów o pracę (także umowy zlecenia i umowy o dzieło). Pracownicy klubu/szkółki mogą na tej zasadzie ubiegać się o rekompensatę z powodu utraty przychodów.
 
Chodzi o kwotę 2080 zł za każdy miesiąc. O świadczenie postojowe można ubiegać się maksymalnie trzy razy - więc mówimy łącznie o kwocie 6240 zł.
 
Właściciele firm również mogą starać się o postojowe i także mogą otrzymać aż 6240 zł.
 
Więcej informacji na temat tego jak skorzystać z świadczenia postojowego znajdziecie tutaj:
  1. świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą
  2. świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne

Dofinansowanie do wypłat dla pracowników klubu/szkółki

W przypadku spadku przychodów z tytułu działalności statutowej organizacji pozarządowej lub podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego (np. klubów sportowych) starosta może przyznać dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników na stosunku pracy, jak i współpracowników na tzw. zleceniach, oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne.
 
Wsparcie obejmuje okres nie dłuższy niż trzy miesiące przypadające od miesiąca złożenia wniosku (włącznie). Nie ma wskazania minimalnego procentu wsparcia. Są za to trzy górne limity wsparcia, zależne od stopnia spadku przychodów.
 
Szczegóły i wniosek można znaleźć tutaj: tarcza antykryzysowa (informacje i wnioski)
 
O terminach przyjmowania wniosków decydują tu poszczególne Powiatowe Urzędy Pracy. Mogą się one więc różnić w różnych PUP-ach.

Bezzwrotna pożyczka dla mikroprzedsiębiorców - do 5 tys. zł

Firmy zatrudniające od 0 do 9 pracowników, czyli mikroprzedsiębiorcy (także jednoosobowe działalności gospodarze) mogą ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości do 5 tysięcy złotych na pokryce bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodaczej.
 
Co najważniejsze - pożyczka ta może zostać umorzona, czyli będzie bezzwrotna. Jedyny warunek to prowadzenie działalności gospodarczej przez trzy miesiące od daty podpisania umowy z lokalnym oddziałem Państwowego Urzędu Pracy.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij