https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-29 11:11:15

Od 4 maja możliwe treningi na boisku! Co się zmieni?

Podobne tematy powrót do gry sport
Piłkarze będą mogli powrócić do treningów na boisku już od 4 maja! Właśnie wtedy wchodzimy w kolejny etap "odmrażania" gospodarki i sportu. Co się zmieni i co będzie dozwolone, a co nie?
 
- Sukces w sporcie zależy od trzech głównych czynników: taktyki, dyscypliny i konsekwencji - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.
 
- Poprzez te etapy otwieramy sport, przedstawiamy możliwości zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstaszych, dla spotu amatorskiej i zawodowego.
 
Tym samym ogłoszono dziś oficjalnie dokładny termin wejścia w II etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, który rozpocznie się 4 maja.
 
 
Najważniejsza informacja jest taka, że drużyny piłkarskie z całej Polski będą mogły wznowić treningi na boisku. Na razie w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach, ale to już coś. Można powoli zaczynać przygotowania do sezonu, który miejmy nadzieję wkrótce zostanie wznowiony.
 
Co się zmieni od nadchodzącego poniedziałku w możliwościach uprawiania sportu?
 
 1. otwarte zostaną stadiony sportowe oraz boiska szkolne i wielofunkcyjne (m.in. orliki) - maksymalnie dla 6 osób w jednym momencie
 2. dostępna będzie infrastuktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa
 3. otwarte zostaną pola golfowe
 4. otwarte zostaną stadniny koni oraz obiekty takie jak strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe
 5. otwarte zostaną korty tenisowe - zarówno te zewnętrzne jak i pod dachem (ale tylko w sytuacji, gdy mają otwierane ściany boczne) - maksymalnie do 4 osób na korcie
 6. otwarta zostanie infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny (maksymalnie dla 2 osób)
 
W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
 
 1. zachowanie dystansu społecznego,
 2. obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
 3. ograniczona liczba osób,
 4. weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
 5. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
 6. dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
 7. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
 8. korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij