https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-25 19:13:05

1 i 2 liga ruszy 29 maja. Sezon w niższych ligach najprawdpodobniej anulowany

Sezon w niższych ligach najprawdpodobniej zostanie anulowany (fot. Natalia Styś)
Sezon w niższych ligach najprawdpodobniej zostanie anulowany (fot. Natalia Styś)
Rozgrywki 1 i 2 ligi piłkarskiej zostaną wznowione najprawdopodobniej 29 maja, czyli wtedy co Ekstraklasa. Sezon w niższych ligach może zostać anulowany.
 
- Padła data wznowienia rozgrywek Ekstraklasy, która będzie zapewne tożsama z ponownym startem 1 i 2 ligi. To jest jednak jeszcze do dopracowania - powiedział Marek Koźmiński, jeden z wiceprezesów Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z Onetem.
 
Oznacza to, że piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec, jak i nasi drugoligowcy - Stal Rzeszów, Resovia i Stal Stalowa Wola - wrócą do gry już 29 maja.
 
Stal Mielec już rozpoczęła zajęcia, wkrótce wrócą zapewne do nich także pozostałe podkarpackie kluby z lig centranych.
 
Nie brzmią niestety optymistycznie słowa, które Marek Koźminski wypowiedział na temat kontynuacji gry w niższych ligach w sezonie 2019/2020. Wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych mówi jasno - sezon w niższych ligach zostanie anulowany. Choć nie jest to jeszcze oficjalne, to jednak wiele na to wskazuje.
 
- Chcemy, aby ligi profesjonale dograły sezon do końca, bo za nimi stoją pieniądze, biznes - tłumaczył Koźmiński. - Na zabawę w futbol amatorski przyjdzie jeszcze czas. Ten sezon w niższych ligach zostanie najprawdopodobniej anulowany.
 
Pytanie co w tej sytuacji z rozgrywkami 3 ligi, które są niejako "zawieszone" pomiędzy rozgrywkami centralnymi, a niższymi ligami? Z wcześniejszych informacji jakie udało na się uzyskać wynika, że 3 liga zrobi wszystko żeby dograć choć część spotkań. Oby tak się stało.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij