2020-03-25 13:47:04

Dariusz Kantor: Mam nadzieję, że obostrzenia, które dziś wprowadził rząd pozwolą w szybszym tempie uporać się z zagrożeniem

Na zdjęciu Dariusz Kantor podczas stażu we włoskim Udinese, który odbył końcem 2017 roku. Dziś rozgrywki Serie A są zdziesiątkowane (fot. facebook.com/wisloka1908)
Na zdjęciu Dariusz Kantor podczas stażu we włoskim Udinese, który odbył końcem 2017 roku. Dziś rozgrywki Serie A są zdziesiątkowane (fot. facebook.com/wisloka1908)
Rozmawiamy z Dariuszem Kantorem, trenerem trzecioligowej Wisłoki Dębica. O tym jak wygląda życie w przerwie od piłki, o tym jak, pomimo tego co się dzieje, trenują piłkarze pierwszej drużyny i o tym kiedy powinny zostać wznowione rozgrywki.
 
- Jak wygląda Twoje życie w przerwie od piłki?

- Pracuję zdalnie, w domu. Dodatkowo mam wiele czasu na nadrobienie w zaległościach książkowych czy serialowych, bo w trakcie sezonu mam na to mało czasu. Jeżeli szukać pozytywów to na pewno jest więcej czasu na dokształcanie się, analizę i poszerzanie swoich horyzontów.
 
Wszystkim trenerom polecam codzienne podcasty grupy Deductor oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu. Poruszane są tam bardzo ciekawe tematy i zagadnienia. Każdy trener może coś wyciągnąć dla siebie.

- Dużo czasu poświęcacie na indywidualne treningi?

- Tak, zawodnicy trenują 4-5 razy w tygodniu, w terenie oraz w domach. Nie zastąpi to treningu piłkarskiego, ale w którymś momencie do piłki wrócimy, dlatego chcę żeby każdy z chłopaków w jak najlepszej kondycji mógł wrócić do zajęć z drużyną. Muszę pochwalić piłkarzy, bo bardzo profesjonalnie podchodzą do swoich obowiązków i na koniec dnia mam pełny obraz czy i jak dany trening został wykonany.

- Kiedy Twoim zdaniem rozgrywki powinny zostać wznowione?

- Rozgrywki można wznowić tylko wtedy kiedy to wszystko ustanie i nie będzie zagrożenia dla zdrowia i życia. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Mam nadzieję, że obostrzenia, które dziś wprowadził rząd pozwolą w szybszym tempie uporać się z zagrożeniem. Dlatego jeżeli zostaniemy w domach, na pewno skutki wszystkiego co się dzieje będą dla nas dużo mniejsze.

- Jeśli nie uda się grać, zakończenie rozgrywek z bieżącym układem tabeli czy anulowanie sezonu?

Wszystko zależy od tego kiedy będzie można grać. Tak na prawdę nie ma dobrego rozwiązania. Anulowanie sezonu to zniweczenie wysiłku wielu drużyn, które miały swój cel i były bardzo wysoko po rundzie jesiennej.
 
Utrzymanie obecnych tabel jest niesprawiedliwe dla drużyn, które zaczęły gorzej, w zimie poczyniły ruchy transferowe i dobrze popracowały w okresie przygotowawczym żeby poprawić swoją pozycję. Chciałbym też żeby kluby w jakimś stopniu mogły decydować o kształcie rozgrywek, a nie zostało to narzucone odgórnie. Unikniemy wtedy niepotrzebnych zgrzytów i kłótni.  Chętnie wrócę do tego pytania, bo póki co nie wiemy kiedy na dobre wirus ustanie i nie znamy daty powrotu do zajęć w grupach.

- Czy to wszystko, co teraz dzieje się na świecie na dobre zmieni piłkę nożną?

Zdecydowanie tak. Zmieni się nie tylko piłka, ale i całe nasze życie. Każdy z nas ciągle gonił, ciągle brakowało mu czasu na wszystko, a teraz ma chwile na przemyślenie, refleksję. Mam nadzieję, że kluby mniej zamożne, które są w większym stopniu zależne od samorządów czy firm prywatnych nie znikną z piłkarskiej mapy. W tym trudnym czasie, my-jako kibice piłki, pomagajmy swoim klubom jak tylko możemy, bo okres bez piłki pokazuje jak bardzo nam jej brakuje.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Obiektywny 2020-03-26 00:36:38 4 2

Świetny wywiad

dramat 2020-03-26 07:21:25 4 5

jeszcze wywiadów z kantorem brakuje ....dramat.widzę ,że kompletnie nie macie co pisać.ludzie mają ważniejsze problemy .trochę więcej taktu na przyszłość.

??? 2020-03-26 15:35:11 4 2

Do: dramat
O czym według Ciebie ma pisać regionalny serwis sportowy?
Jakie to ludzie mają ważniejsze problemy? Tak, owszem. Mamy wirusa, mamy pandemię. I co? Ludzie mają nie myśleć o czymś innym? Niczego innego nie czytać? O niczym innym nie rozmawiać? Nie jest wesoło, ale nie dajmy się zwariować! Zastanów się Drogi Kolego nad "nadmiarem" własnego taktu...

kibic 2020-03-27 11:06:04 0 0

gdzie jest przyszły Prezes nic nie ma do powiedzenia teraz (chyba nici z prezesowania)

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij