2020-03-21 11:35:57

Jak wybrać buty piłkarskie, które poprawią szybkość i precyzję?

Podobne tematy buty piłkarskie
Każdy początkujący piłkarz chciały sprawić sobie buty, które realnie przyczynią się do jego sukcesów. Zapewnią zarówno wygodę i bezpieczeństwo, jak także szybkość i precyzję oraz optymalne czucie piłki. Połowa sukcesu tkwi oczywiście w regularnych treningach, polepszaniu swojej kondycji i umiejętności, jednak to buty piłkarskie będą idealnym dopełnieniem wpływającym na naszą skuteczność na boisku.

Postaw na dopasowanie

Jest to jeden z podstawowych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę, kiedy chce się posiadać buty do piłki nożnej realnie wywierające wpływ na naszą grę. Jeżeli twoje buty będą za duże, automatycznie zmniejszy się celność twoich podań, zbyt małe natomiast sprawią, że zamiast na grze będziemy się skupiać na odczuwanym dyskomforcie, co również realnie utrudni nam rozgrywkę. Obuwie musi dokładnie przylegać do stopy. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w modelach wykonanych z materiałów syntetycznych, które stanowią podstawę większości butów piłkarskich na rynku. Tego typu materiał ma bardzo stabilną strukturę, a do tego pozostaje dość sztywny przez cały okres użytkowania, nie ulegając tym samym deformacjom. Jeżeli zatem wybierzemy odpowiednio dopasowany model, to możemy mieć pewność, że będzie dobrze leżał na naszej stopie przez naprawdę długi czas.

Im lżej, tym lepiej

Akurat w przypadku butów piłkarskich waga ma znaczenie. Najlżejsze modele ważą niespełna… 100 gramów! Sami możemy sobie wyobrazić jak lekko i zwinnie oraz z jakim przyspieszeniem moglibyśmy w nich sunąć po murawie. W tym przypadku niska waga wiąże się z wykorzystaniem nowych technologii oraz materiałów wysokiej jakości, więc jeżeli chcielibyśmy sprawić sobie tego typu lanki lub turfy powinniśmy szukać ich pośród modeli przeznaczonych dla profesjonalistów lub półprofesjonalistów.

Przede wszystkim dopasuj do podłoża

Buty piłkarskie muszą współpracować z nawierzchnią i powinien to wiedzieć każdy, kto rozpoczyna przygodę z piłką nożną. To prawda, wpadki zdarzają się każdemu, w tym także zawodowcom, jednak powinniśmy zadbać o to, aby do takich sytuacji nie dopuszczać. Nie osiągniemy zawrotnej szybkości ani precyzji podań, kiedy na przykład będziemy ślizgać się po boisku. A taka sytuacja prawdopodobnie będzie miała miejsce, jeżeli założymy halówki lub turfy na naturalną grząską murawę. We wkrętach czy lankach nie zagramy natomiast meczu na sali sportowej, bo mogłoby się to skończyć źle zarówno dla nas, jaki i dla samej nawierzchni. Musimy zatem zapamiętać, że na naturalną murawę wybieramy lanki, do gry na Orlikach pokrytych sztuczną nawierzchnią najlepiej sprawdzą się turfy, a do rozgrywek przeznaczonych wewnątrz sal sportowych specjalnie zaprojektowano halówki.

Jeżeli weźmiemy sobie do serca tych kilka prostych aczkolwiek niezbędnych elementów, to sukces mamy murowany. Będziemy mogli wówczas wyjść na boisko w butach piłkarskich, które nie tylko przyczynią się do naszych sukcesów podczas meczu, a także zapewnią bezpieczeństwo na wysokim poziomie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij