http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-03-19 16:03:19

Ambitne plany poparte konkretnymi działaniami! Owocna zima w Burzy Rogi

Podobne tematy Burza Rogi
Foto Burza Rogi
Foto Burza Rogi
Burza Rogi, ekipa krośnieńskiej klasy B, na pierwszy rzut oka jedna z wielu, jednak jeśli przyjrzymy się bliżej, werdykt nie jest już tak oczywisty. 
 
Przede wszystkim ze względu na bogactwo historii, tradycji sięgających przeszło 70 lat wstecz. Do tego dochodzą imponujące jak na ten poziom rozgrywek warunki infrastrukturalne. Kryta trybuna na której umiejscowiono 450 miejsc siedzących, świeżo wybudowana szatnia oraz kompleks boisk wielofunkcyjnych "Orlik", przy szkole w której znajduje się również hala sportowa, tworzą zaplecze którego pozazdrościć mógłby nie jeden IV ligowy Klub. 
 
W ostatnich latach blask rogowskiej pilki nieco przygasł i z tej racji działacze Burzy postanowili mocno zakasać rękawy do pracy, ażeby jedna z najbardziej zasłużonych ekip okręgu krośnieńskiego wróciła na odpowiednie tory. 
 
Na obecną chwilę podopieczni Jarosława Kielara zajmują 1 miejsce w tabeli klasy "B" IV Krosno i ze zniecierpliwieniem wyczekują startu rundy rewanżowej, przed którą włodarze "biało-niebieskich" dokonali imponującej jak na te warunki ligowe ofensywy transferowej, wzmacniając ekipię aż sześcioma zawodnikami mającymi spore doświadczenie w grze na wyższych szczeblach ligowych. 
 
Pierwszym ruchem w zimowym "mercato" był powrót do rogowskiej ekipy Konrada Kwolka który ostanie półtora roku spędził w KKS Dwór Kombornia, czyli ekipie bezpośredniego rywala rogowskiego klubu w walce o awans na wyższy ligowy szczebel. Z komborskiego klubu do Rogów, wraca również Tomasz Weber który w przeszłości miał już okazję przywdziewać "biało-niebieski" trykot. Na kolejną rundę z GKS Zamczysko Odrzykoń wypożyczony został Cezary Lenik. Sporą uwagę zwrócił również trasnfer Emila Frydrycha który z racji na niewiele minut gry na IV ligowych boiskach w barwach sąsiedzkiego Partyzanta MAL-BUD1 Targowiska postanowił odbudować formę na niższym szczeblu ligowym. Ostatnimi ruchami transferowymi było dołączenie do drużyny braci Wojtka i Kuby Michalskich. Starszy Wojtek w ostatnich latach bronił barw występującej w krośnieńskiej klasie okręgowej Polonii Kopytowa, natomiast młodszy Kuba to wychowanek Nafty Jedlicze w której występował w młodzieżowych ekipach.
 
"Za nami intensywny i zarazem udany zimowy okres przygotowywaczy. Z czysto sportowego punktu widzenia, cieszą transfery 6 nowych zawodników, którzy jak pokazały mecze kontrolne będą dużym wzmocnieniem. Przy okazji dziękujemy Gminie Miejsce Piastowe za finansowe wsparcie renowacji płyty boiska jak i sponsorom indywidualnym za wykończenie wnętrz budynku klubowego. Przy aktualnych warunkach nie wiemy jak potoczy się runda rewanżowa aczkolwiek już teraz pracujemy nad kardą na kolejny sezon oraz dalszą rozbudową infrastruktury a konkretnie będącym póki co w sferze marzeń, nawodnieniem boiska" - członek zarządu Burzy Rogi Krzysztof Chilik.
 
Warto również dodać że włodarze Burzy starają się kłaść spory nacisk na rozwój młodzieżowych drużyn w których na obecną chwilę trenuje około 30  adeptów piłkarskiego rzemiosła w dwóch grupach wiekowych. Za szlifowanie formy "młodzików" odpowiada Damian Kubusiak, czynny zawodnik ekipy seniorów, od kilkunastu lat stanowiący podporę rogowskiego klubu, którego śmiało możemy zaliczyć do szeregu klubowych ikon. W jednym rzędzie z Pawłem Uliaszem byłym zasłużonym zawodnikiem "biało-niebieskich" prowadzącym "juniorów młodszych". Obie drużyny młodzieżowe zajmują czołowe lokaty w swoich ligach. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

Gladiator 2020-03-19 18:08:14 2 0

Powodzenia oby coś było rozegrane na wiosnę

Kiero 2020-03-19 20:51:20 1 0

W tym sezonie juz nie pograć. Następny powtórzony będziecie grać niestety od b klasy

tijare 2020-03-20 09:31:22 0 1

www.luvoo.net - niesamowity serwis randkowy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do seksu

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij