2020-03-13 11:23:23

Najważniejsze trendy w wyszukiwarce Google w 2019 roku

Choć minęło już trochę dni od zakończenia 2019 roku, to jednak postanowiliśmy sprawdzić, jakie były najważniejsze trendy w wyszukiwarce Google w 2019 roku. W przypadku branży hazardowej wiele osób poszukiwało gry maszyny. Jednak jak wyglądała sprawa w przypadku innych dziedzin?

Cały świat w Google

Sprawdziliśmy dane statystyczne i okazuje się, że najczęściej wyszukiwanym słowem w wyszukiwarce było India vs South Africa, czyli spotkanie rozgrywane w ramach rozgrywek krykieta. Na drugim zaś miejscu znalazło się hasło Cameron Boyce. Ten 20-letni amerykański aktor, gwiazda Disneya zmarł 6 lipca 2019 roku w wyniku gwałtownego napadu epilepsji.
 
Widocznie sporo osób zainteresował temat tego, kim w ogóle był ten aktor, gdyż podobnie jak w Polsce, także i w innych krajach nie był on zbyt popularny. W pierwszej dziesiątce w skali globalnej znalazły się także takie hasła jak Copa America, Bangladesh vs India, iPhone 11, Game of Thrones, Avengers: Endgame, Joker, Notre Dame oraz ICC Cricket World Cup.

Google oczywiście wyszukiwania podzielił na różne kategorie. Dzięki temu możemy się dowiedzieć o kilku istotnych kategoriach:
  1. Wiadomości: Copa America, Notre Dame, ICC Cricket World Cup, Hurricane Dorian.
  2. Ludzie: Antonio Brown, Neymar, James Charles, Jussie Smollett
  3. Sportowcy: Antonio Brown, Neymar, Bryce Harper.
  4. Filmy: Avengers: Endgame, Joker, Captain Marvel
  5. Odeszli: Cameron Boyce, Nipsey Hussle, Julen, Karl Lagerfeld, Emiliano Sala.Piosenki: Old Town Road, 7 Rings, Shallow, Señorita.

Polska w Google

Nieco inaczej prezentuje się zestawienie trendów w polskim internecie, gdyż tematy są tu przede wszystkim związane z rodzimymi sprawami. Najczęściej wyszukiwanym słowem w 2019 roku był Strajk nauczycieli, który przez miesiące zdominował debatę publiczną.
 
Na drugim miejscu znajduje się Piotr Woźniak-Starak, czyli zmarły milioner i producent filmowy. Trzecie miejsce zajął Paweł Adamowicz, czyli tragicznie zmarły prezydent Gdańska. W top 10 znalazły się także takie hasła jak: Wyniki wyborów UE, Olga Tokarczuk, Zniewolona, Wyniki wyborów 2019, Big Brother, Katedra Notre Dame, Tylko nie mów nikomu.

Nieco inaczej wygląda prezentacja innych trendów. Znalazło się tu kilka innych kategorii:
  1. Co to jest?: Escape Room, Apostazja, Większość konstytucyjna.
  2. Jak?: Jak głosować w wyborach do UE?, Jak głosować w wyborach parlamentarnych?, Jak rozliczyć PIT za 2018?
  3. Ile?: Ile kosztuje krowa?, Ile kosztuje bilet do USA?, Ile kosztuje Netflix?, Ile     kosztuje nabicie klimatyzacji?
  4. Wydarzenia: Strajk nauczycieli, Wybory UE, Wybory parlamentarne, Cyber Monday.
  5. Ludzie: Piotr Woźniak-Starak, Paweł Adamowicz, Olga Tokarczuk, Agnieszka     Woźniak-Starak.    
 
Jak zatem widać, wyszukiwarka Google w Polsce zdominowana została głównie przez wydarzenia polityczne oraz związane z celebrytami. Tymczasem w skali globalnej największym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki krykieta. Nic w tym dziwnego, skoro Indie to drugi pod względem ludności kraj na świecie, w którym krykiet to sport narodowy.

Trendy w 2020 roku

Za nami dopiero początek 2020 roku, jednak już teraz możemy być pewni, że prawdopodobnie na pierwszym miejscu w wyszukiwarce Google w obecnym roku znajdzie się hasło koronawirus.
 
Najnowszy i niezwykle niebezpieczny wirus powoli opanowuje następne kraje, w których też wzrasta zainteresowanie całą sprawą. Każdego dnia miliony osób szukają w Google informacji o epidemii, przez co koronawirus ma zasięg globalny nie tylko pod względem występowania w poszczególnych krajach.

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij