https://www.dikyspray.pl/


2020-03-10 07:38:19

TOP5 powodów aby wybrać rolety dzień-noc

Zastanawiasz się nad tym jak osłonić się przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów? Dobrym rozwiązaniem będą rolety dzień-noc.

Regulacja dostępu światła słonecznego

Rolety dzień-noc będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają potrzebę wyregulowania poziomu natężenia światła w ciągu dnia. Pozwalają one na dostosowanie w szerokim spektrum - od pełnej jasności do całkowitego zaciemnienia. Rolety dzień-noc - funkcjonalna i praktyczna osłona przed słońcem pozwoli uciąć sobie drzemkę w środku dnia, odpocząć od ostrego światła w lecie. Czasem problem jest prozaiczny - kąt padania światła uniemożliwia wygodną pracę przy komputerze albo nawet oglądanie telewizji. Rolety dzień-noc rozwiążą te kwestie. Warto też wspomnieć, że taka regulacja światła dziennego pozwala na zbudowanie klimatu w pomieszczeniu.

Pełne zaciemnienie według potrzeb

Duże miasta nigdy nie śpią. Mówi się, że aby zobaczyć naprawdę rozgwieżdżone nocne niebo trzeba pojechać z dala od świateł, neonów, rozświetlonych biurowców. Tak zwane zanieczyszczenie świetlne powoduje jednak istotniejszy problem. W nocy nie jest tak naprawdę całkiem ciemno, co może być przyczyną poważnych zaburzeń poziomu melatoniny i w efekcie prowadzić do bezsenności. Dlatego reż, warto zainwestować w rolety dzień-noc, dzięki którym możemy całkowicie zaciemnić pokój na czas snu i wypoczynku nocnego.
 

Prywatność przede wszystkim

Rynek mieszkaniowy rozwija się w bardzo szybkim tempie. Nowe budynki powstają każdego dnia. Niestety deweloperzy zmniejszają jak mogą dystans między sąsiednimi budynkami, co może powodować pewien dyskomfort bliskości okien sąsiadów. Nikt nie lubi czuć się tak, jakby był obserwowany. To stanowi kolejny powód aby rozważyć montaż rolet dzień-noc. Przemienny układ pasów, które przepuszczają i zatrzymują światło pozwoli również zatrzymać ciekawskie spojrzenia, jednocześnie nie zmuszając nas do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Rolety łatwe w utrzymaniu

Rolety dzień-noc są także łatwiejsze w utrzymaniu niż zasłony, które trzeba co jakiś czas wrzucić do pralki, albo nawet wywieźć do pralni chemicznej. Nie gromadzą też tak kurzu, co ma niebagatelne znaczenie dla alergików czy astmatyków. Ponadto są też bardziej uniwersalne - nie definiują całej aranżacji tak, jak mogą zrobić to zasłony. Dlatego też warto rozważyć je również i z tego powodu jako sposób osłaniania przed słońcem.

Ciekawy design rolet dzień-noc

Warto także zauważyć, że rolety dzień-noc wyróżniają się designem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, interesująco prezentują się rolety typu wave. Bogaty wybór kolorów tkanin i oklein imitujących drewno pozwoli dopasować odpowiednią roletę do każdego wnętrza. Jednocześnie, taka roleta stanowić może ozdobę okna i z powodzeniem zastąpi tradycyjne firanki. Niezależnie od designu, montaż jest „bezinwazyjny”, nie musimy się więc obawiać uszkodzenia okiennej ramy. Roleta dzień noc może też ożywić wnętrze i sprawić, że jego wystrój stanie się zdecydowanie bardziej nowoczesny.

Rolety dzień i noc mają dużo zalet. Dzięki eleganckiemu wykończeniu dobrze wpasowują się w różne aranżacje wnętrz. Na stronie karnix.pl znajdziecie interesujące propozycje, z bogatej oferty każdy z łatwością wybierze coś dla siebie.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij