2020-02-12 20:43:17

Futsal: KS Zaczernie Futsal Team odpada po szalonym meczu!

W 1/16 finału Pucharu Polski KS Zaczernie Futsal Team (II liga futsalu) podejmowało na hali sportowej MOSiR Łańcut zespół Maxfarbex Busko-Zdrój (I liga futsalu gr.południowa-rywal ligowy Heiro Rzeszów). Był to bardzo ciekawy i dający wiele emocji pojedynek, kibice którzy nie mogli się zjawić osobiście niech żałują!

Od początku spotkanie stało na niezłym poziomie, obie ekipy prezentowały się bardzo solidnie.

Pierwsza połowa spotkania była nieco spokojna, drużyny zapoznawały się nawzajem.
Worek z bramkami otworzył Tomasz Grzesik, który wykorzystał błąd w obronie Zaczernia. Pięć minut później Dawid Kaszuba wyrzucił piłkę w stronę Dawida Guzka, temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki, niestety nie udało mu się to, bo uprzedził go Adam Przeniosło, który zaliczył trafienie samobójcze.

Druga połowa to grad bramek i wynik ciągle oscylował w granicach remisu.
W 23. Minucie dobrym strzałem prosto do bramki strzeżonej przez Wojciecha Paśko popisał się Mateusz Mroczka. Chwilę później Maciej Micał wykonywał rzut rożny a Mateusz Wojtanowski trafił do bramki gości. Szybka odpowiedź Maxfarbexu i Michał Gąsior wpisuje się na listę strzelców. W 30. Minucie spotkania Adrian Nowak przejął piłkę, podał do Dawida Guzka a ten po próbie oddania strzału podał do Adriana Cieśli, który po ładnym uderzeniu w długi róg zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach KS Zaczernie Futsal Team .
Trzy minuty później kapitan gospodarzy Bartłomiej Bać po udanym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska i dwójkowej akcji z Adrianem Nowakiem pokonuje bramkarza przyjezdnych mocnym strzałem z dystansu.
W 34. Minucie Daniel Suchan popisał się ładnym strzałem, wyrównując wynik spotkania.
Chwilę później Michał Chmiel po dograniu od Roberta Guzka trafił na 5:4.
Gdy na tablicy widziało 5 – 3 w faulach, została minuta do końca, Podkarpackie Wilki robiły co mogły aby nie stracić bramki i byli blisko niespodzianki ale… niestety Adrian Nowak głodny goli niefortunnie odbił strzał Adama Przeniosło i dopisał sobie gola samobójczego.

DOGRYWKA!!!

Pierwsza minuta dogrywki i sędzia dopatrzył się faul dla Maxfarbexu, Wojciech Przybył wykorzystuje szanse i na tablicy pojawiło się 5-6. Chwilę później faul dla Zaczernia, do rzutu wolnego podszedł Michał Chmiel, niestety nie udało mu się wykorzystać tej sytuacji. Chwilę później Robert Guzek mija obronę gości, trafia w słupek a następnie dobija do bramki. W 4. Minucie dogrywki Adam Przeniosło pięknym, mierzonym uderzeniem w prawy, górny róg bramki nie daje szans bramkarzowi gospodarzy.

Druga połowa dogrywki dla Maxfarbexu Busko-Zdrój. Drużyna z Zaczernia postanowiła wprowadzić „lotnego” bramkarza, jednak ich błąd w konstruowaniu akcji wykorzystali goście a konkretnie Dawid Porębski, który skierował piłkę do pustej bramki.  Chwilę później  w wyniku nagromadzenia fauli sędzia podyktował przedłużony rzut karny dla Zaczernia, którego nie wykorzystał Adrian Nowak. Kilka chwil później ponownie przedłużonego karnego otrzymali gospodarze, tym razem do piłki podszedł Dawid Guzek i bezbłędnie pokonuje Jana Zachariasza. W 50. Minucie sędzia znów dyktuje przedłużony rzut karny, tym razem dla Maxfarbexu, do rzutu podszedł Wojciech Przybył, który nie trafił ale sędzia dopatrzył się, tego że Dawid Kaszuba podczas oddania strzału wyszedł za daleko i mieliśmy powtórkę. Tym razem Wojciech Przybył się nie pomylił. Wynik spotkania zamknął Tomasz Grzesik, który również otworzył wynik spotkania.

Żółte kartki: Kaszuba, Nowak -

KS Zaczernie Futsal Team: Paśko, Kaszuba, Blicharz - Micał, D.Guzek, Wojtanowski, Bać, Sroka, Chmiel, Rusin, R.Guzek, Nowak, Cieśla

Maxfarbex Busko-Zdrój:  Zachariasz, Wałach – Gąsior, Przeniosło, Mika, Porębski, Grzesiak, Suchan, Przybył, Mroczka, Slęczka, Armatys

MECZE 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI W FUTSALU:

sobota 25 stycznia:
Futbalo Białystok - Red Dragons Pniewy 5:4 (2:2, 4:4) po dogrywce

sobota 8 lutego:
AZS UMCS Lublin - Gwiazda Ruda Śląska 6:4 (1:2)
Legia Warszawa - Red Devils Chojnice 2:7 (1:5)
18:00 Rekord Bielsko-Biała - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 4:2 (1:0)
18:00 Gatta Active Zduńska Wola - GI Malepszy Futsal Leszno 3:0 (
3:0)
19:00 KS Gniezno - Constract Lubawa 1:6 (0:4)

niedziela 9 lutego:
12:00 Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team - FC KJ Toruń 2:3 (0:1, 2:2) po dogrywce
16:00 Gresta
/Espack/Sadowska Świecie - AZS UW Wilanów 4:7 (1:1, 3:3) po dogrywce
16:00 Daga Sport Korsze - Team Lębork 3:2 (0:0, 1:1) po dogrywce
17:00 LZS Dragon Bojano - MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:4 (0:2)

17:00 NEXX Goczałkowice-Zdrój - Profi Sport Wrocław 5:1 (2:0)
17:00 Heiro Rzeszów - Clearex Chorzów 3:8 (2:2)
17:00 GKS Futsal Tychy - AZS UŚ Katowice 4:6 (3:1)
18:00 Piast Gliwice - GSF Gliwice 0:2 (0:2
18:00 Gredar Futsal Team Brzeg - KS
Sośnica Gliwice 2:3
20:00 Futsal Team Zaczernie - Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój 7:10 (1:1, 5:5) po dogrywce