http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-02-12 21:42:52

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał na wyjeździe GKS Tychy

Łańcucianie w końcu się przełamali (fot. archiwum)
Łańcucianie w końcu się przełamali (fot. archiwum)
Wielka ulga dziś nastała w szeregach żółto-czarnych. Ekipa Dariusza Kaszowskiego po ciężkim meczu w Tychach, mogła cieszyć się z wygranej.
 
Początek spotkania doskonale ułożył się dla GKS-u Tychy, który od pierwszych minut był stroną przeważającą. Gospodarze wyraźnie oskoczyli Rawlplug Sokołowi Łańcut, który liczył w tym meczu na prezełamanie. Żółto-czarni jednak wzięli się w garść i w samej końcówce zdołali odrobić stratę.
 
Znakomite ostatnie sekundy pierwszej kwarty dodały skrzydeł ekipie Dariusza Kaszowskiego, która poszła za ciosem. Łańcucianie zaczęli wyraźnie odskakiwać, a ich zabójcze tempo utrzymało się do przerwy. Goście schodzili na nią z ośmiopunktową przewagą.
 
Tyszanie mocno liczyli na korzystny rezultat, wobec czego to oni dominowali na parkiecie. Dobra gra opłaciła się, bowiem z czasem na tablicy wyników był remis. Końcówka trzeciej kwarty była niezwykle emocjonująca, jednak to gospodarze kończyli ją w lepszych humorach.
 
Podkarpacka drużyna musiała zagrać va banque. Łańcucianie dość poważnie podeszli do sprawy, bowiem od początku narzucili dość mocne tempo, wobec czego szybko odskoczyli ekipie z Tych. Wynik z czasem znów był na styku, lecz ostatecznie po meczu w lepszych humorach byli żółto-czarni.
 
GKS Tychy - Rawlplug Sokół Łańcut 73-83 (22-21, 11-20, 24-15, 16-27)
 
GKS Tychy: Woroniecki 9, Szymczak, Karpacz 4, Jankowski 12, Zmarlak 15, Wrona 13, Zawadzki, Kulon 14, Kędel 1, Karwat, Majka 5, Ziaja 0
 
Rawlplug Sokół Łańcut: Zaguła 6, Kulikowski 5, Karolak 21, Wieloch 21, Pawlak 11, Szymański 4, Klima 4, Sewioł 2, Ciechociński 6, Czerwonka 3
 
Sędziowali: Arkadiusz Wojna, Michał Pogon, Grzegorz Łata
 
Komisarz: Wiesław Nowakowski

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij