https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-01-27 13:47:48

Jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodowych on-line?

Podobne tematy lifestyle
Coraz więcej kierowców decyduje się obecnie na poszukiwanie ubezpieczeń samochodowych przez internet. W tym celu bardzo pomocne są specjalne porównywarki ubezpieczeniowe.
 
Znalezienie taniego OC lub AC wcale nie musi być trudne. Teraz kierowcy mogą zrobić to samodzielnie i to całkowicie przez internet. Taką opcję dają dostępne on-line serwisy – porównywarki ubezpieczeń, z których może skorzystać każdy właściciel samochodu.

Dzisiaj porównywarka ubezpieczeń to bardzo atrakcyjna alternatywa dla agentów ubezpieczeniowych. Dzięki tego typu serwisom tanie ubezpieczenie można znaleźć samodzielnie bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeśli także poszukujesz taniej polisy, możesz już teraz sprawdzić ceny proponowane przez ubezpieczycieli – dzięki porównywarce najlepsze propozycje są na wyciągnięcie ręki!

Jakie oferty prezentuje porównywarka ubezpieczeń?

Podobnie jak agenci ubezpieczeniowi, także porównywarki ubezpieczeń w sieci gromadzą w jednym miejscu oferty prezentowane przez wielu ubezpieczycieli. W związku z tym pozwalają one na łatwe skalkulowanie kosztów i na tej podstawie umożliwiają znalezienie taniego ubezpieczenia.

Za pomocą porównywarek można sprawdzić koszty poniższych ubezpieczeń samochodowych:
  1. ubezpieczenia OC – odpowiedzialności cywilnej – obowiązkowe polisy dla każdego właściciela pojazdu
  2.  ubezpieczenia AC – auto-casco – dodatkowe polisy chroniące w przypadku kradzieży, uszkodzenia pojazdu
  3. ubezpieczenia NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków – pozwalają na wypłatę odszkodowania po wypadku
  4. ubezpieczenia Assistance – pakiety ubezpieczeń zapewniające pomoc w podróży, na przykład lawetę przy awarii samochodu

Wobec tego porównywarka ubezpieczeń może pomóc swoim użytkownikom w znalezieniu różnych polis samochodowych – tych obowiązkowych i dobrowolnych, które zapewniają jeszcze większą ochronę dla kierowcy.

Dzięki porównywarkom on-line można sprawdzić koszty ubezpieczeń u różnych towarzystw. Przykładowo, znany serwis Porówneo.pl współpracuje z ubezpieczycielami Proama, Benefia, Ergo Hestia, Link4, PZU, Generali, MTU24, AXA, Aviva, a także innymi, aby prezentować jak najszerszą gamę ofert.

W związku z tym wystarczy wypisanie tylko jednego formularza, aby porównywarka sprawdziła i porównała koszty ubezpieczeń u każdego towarzystwa!

Czy porównywarka ubezpieczeń jest darmowa?

Za wykonanie kalkulacji porównywarka ubezpieczeń nie pobiera od swoich użytkowników żadnych opłat. W związku z tym nie trzeba przygotowywać się na żadne koszty związane z kalkulacją – jest ona darmowa.

Ponadto, korzystający z porównywarki kierowca nie jest zobowiązany do tego, by wykupić jedną z wyliczonych dla niego polis.

Te zalety powodują, że porównywarki ubezpieczeniowe to sprawdzona propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jaką wysokość polis mogą zaproponować im ubezpieczyciele. Kalkulację można wykonać w dowolnym momencie!

Jak samemu porównać koszty ubezpieczeń on-line?

Samodzielne sprawdzenie kosztów ubezpieczenia przez porównywarkę on-line naprawdę jest bardzo proste. Jak to zrobić?

Po wejściu na stronę WWW porównywarki, na przykład porównywarka ubezpieczeń Porówneo.pl, wybieramy rodzaj polisy, która chcemy obliczyć – OC, AC, NNW, Assistance. Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza, w którym należy podać wymagane do kalkulacji informacje.

Dane potrzebne do wykonania porównania ubezpieczeń on-line:
  1. dane o posiadanym samochodzie – marka i model, rok produkcji, obecny przebieg, planowany przebieg, rok zakupu pojazdu i inne informacje
  2. dane o właścicielu albo właścicielach samochodu – miejsce zamieszkania, rok urodzenia, stan cywilny, posiadane dzieci, data uzyskania prawa jazdy i inne informacje
  3. dane o ubezpieczeniu – poprzedni ubezpieczyciel, data obowiązywania polisy, ewentualny udział własny i inne informacje
Wypełnienie formularza nie jest czasochłonne i trudne – najczęściej zabiera około 5 minut. Po jego wypisaniu można od razu dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaproponować kierowcy najtańszą ofertę na wybrane rodzaje polis.

Wyniki kalkulacji prezentowane są w formie tabeli – na jej górze zobaczymy najtańsze polisy, natomiast niżej te droższe. Można zatem od razu przekonać się, gdzie ubezpieczanie OC lub inne polisy są najtańsze.

Dodatkowo, praktycznie każda porównywarka ubezpieczeń pozwala na zawarcie umowy z ubezpieczycielem na podstawie wyliczonej kwoty. W tym celu należy nacisnąć na odpowiedni przycisk umieszczony przy ofercie. Wtedy przechodzimy na stronę ubezpieczyciela, na której trzeba podać kilka dodatkowych informacji, by zawrzeć umowę. Potwierdzenie zakupienia polisy można otrzymać od razu na adres e-mailowy.

Zobacz, jak dużo możesz zaoszczędzić na swoim ubezpieczeniu samochodowym!

Jeśli nie lubisz przepłacać, sprawdź już teraz, jak dużo możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodowym kupionym za pomocą porównywarki polis dostępne w internecie.

Skorzystanie z tego typu serwisów jest całkowicie darmowe i pozwala na znaczne zmniejszenie wydatków na ubezpieczenia OC, AC, NNW czy Assistance. Koszty polis można sprawdzić już teraz on-line!
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij