2020-01-05 14:07:16

Stal Stalowa Wola przegrała z rezerwami Legii Warszawa

Stalówka nie dała rady Legii (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Bogdana Pamuły nienajlepiej przywitali nowy rok. Zielono-czarni przegrali i nadal są jedyną drużyną, która nie wygrała w lidze.

Sympatycy Stali Stalowa Wola z niecierpliwością czekają na pierwszą wygraną swoich ulubieńców. Zielon-czarni chcieli dobrze wejść w nowy rok, a początek meczu dawał na to nadzieję. Niestety wraz z upływem czasu wracały demony, a miejscowi zdołali odwrócić kartę.

Zespół dowodzony przez Krzysztofa Szablowskiego był bezlitosny i po pierwszej kwarcie prowadził jedenastoma punktami. Po krótkiej przerwie, Legioniści cały czas napierali, wobec czego dystans robił się ogromny. Stalówka próbowała, a nadzieje dawała końcówka, jednak to nie wystarczyło i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48-30.

Miejscowi po przerwie powoli się rozkręcali, aż w końcu wrzucili piąty bieg, nie dając jakichkolwiek szans zielono-czarnym. Stal jednak nie poddawała się i w ostatnich minutach trzeciej kwarty zniwelowali straty do szesnastu oczek.

Było trudno, ale Stalówka wzięła się ostro do pracy i wciąż liczyła na korzystny rezultat. Niestety balast punktowy znacznie to utrudniał i jak się później okazało, był niemożliwy do zneutralizowania. Ostatecznie podopieczni Bogdana Pamuły przegrali w stosunku 87-73.

Akademia Koszykówki Legia Warszawa - ZKS Stal Stalowa Wola 87-73 (26-15, 22-15, 19-21, 20-22)

Akademia Koszykówki Legia Warszawa: Karpik 13, Kucharski 10, Sakowski 2, Łysiak 23, Janik 5, Piliszczuk 2, Szewczyk 12, Wasilewski 4, Czemerys 4, Białowąs 2, Nyckowski 0, Proczek 12

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 7, Buczek 3, Bednarz, Pietras 5, Tabor 17, Łabuda 13, Bejnar 2, Nowik 16, Wojtanowicz 8, Jadaś 2

Sędziowali: Mariusz Godek, Marcin Ławnik

Komisarz: Arkadiusz Starnawski