https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-01-05 16:06:20

AZS PWSTE Jarosław ograł na wyjeździe AZS Częstochowa

Jarosławianie wygrali w Częstochowie (fot. Artur Gawle)
Jarosławianie wygrali w Częstochowie (fot. Artur Gawle)
Podopieczni Tomasza Fortuny bardzo dobrze rozpoczęli granie w 2020 roku. Akademicy wygrali na wyjeździe, jednak nadal są w dolnej połówce tabeli.
 
Mecz od początku był wyrównany, a obie drużyny postanowiły iść cios za cios. Po chwili jendak wydawało się że to AZS PWSTE Jarosław odskoczy rywalom, ale AZS Częstochowa nie dawał za wygraną. To uśpiło czujnośc przyjezdnych, którzy zaczęli przegrywać.
 
Końcówka pierwszej kwarty wyglądała już lepiej w wykonaniu drużyny dowodzonej przed Tomasza Fortuny, która mocniej przycisnęła. Dobra gra sprawiła, że po pierwszych dziesięciu minutach dystans jarosławian wynosił tylko dwa oczka.
 
Zespół przyjezdnych się zmobilizował i po przerwie odrobił straty, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Akademicy z Jarosławia nie zamierzali się zatrzymywać i wyglądało to naprawdę dobrze. Przed przerwą to częstochowianie mocniej przycisnęli, ale to goście do po pierwszej połowie prowadzili.
 
Po zmianie stron, to nadal AZS PWSTE Jarosław był stroną przeważającą, a AZS Częstochowa uruchomił się w koncówce. To sprawiło że czwarta kwarta zapowiadała się ciekawie. Tak też było, a przyjezdni musieli zachować czujność.
 
Ostatnie dziesięć minut było bardzo zacięte, a obie ekipy szły cios za cios. Jarosławianie już witali się z gąską, jednak na dziesięć sekund przed końcową syreną Marcin Majcherek wyrównał stan rywalizacji. Konieczna była więc dogrywka.
 
Podopieczni Tomasza Fortuny byli mocno podrażnieni, jednak zmobilizowali się i szybko zdobyli przewagę. Częstochowianie jednak nie dawali za wygraną i cały czas wierzyli w korzystny rezultat. Los się uśmiechnął jednak do jarosławian, którzy na pięć sekund przed końcem wyszli na prowadzenie. Celnie do kosza rzucił Bartłomiej Reichert, dając sporo radości swojej drużynie.
 
AZS Częstochowa - AZS PWSTE Jarosław 79-81 (25-23, 10-15, 20-19, 16-14, 8-10)
 
AZS Częstochowa: Płaczek 8, Kowalski 9, Pyrzyna 0, Koćma 16, Nogalski 6, Majcherek 6, Szulc 6, Łaszewski 5, Łucka 15, Młynarczyk 0, Ligęza, Józefowski 8
 
AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 0, Fortuna 5, Krawiec 3, Gumiński 13, Suliba, Mikołajko 24, Buszta 17, Argasiński 0, Strzępek 3, Reichert 9, Bielecki 7
 
Sędziowali: Tomasz Seferyński, Waldemar Kusza
 
Komisarz: Maciej Guzik

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij