2019-12-15 11:05:55

SPR Stal Mielec pokonała Torus Wybrzeże Gdańsk

Mielczanie sprawili sobie świetny prezent na święta (fot. PGNiG Superliga)
Zespół dowodzony przez Dawida Nilssona sprawił sobie na prawdę świetny prezent na święta. Biało-niebiescy odnieśli tryumf na Pomorzu.

SPR Stal Mielec bardzo dobrze rozpoczęła wyjazdowe starcie z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Przyjezdni bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymało się przez dziesięć minut. Po tym czasie był remis, a mecz od tego momentu był bardzo zacięty.

Obie drużyny szły cios za cios, jednak to podopieczni Dawida Nilssona do przerwy prowadzili czterema bramkami. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i po zmianie stron, bardzo szybko doskoczyli mielczan i tracili do nich już tylko dwa oczka.

Biało-niebiescy zachowali jednak czujność, choć Torus Wybrzeże Gdańsk cały czas niebezpiecznie atakowało. Na nic to się jednak zdało, bowiem w końcówce mocniej przycisnęli goście, którzy ostatecznie wygrali w stosunku 19-24.

Torus Wybrzeże Gdańsk – SPR Stal Mielec 19-24 (8-12)

Torus Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Kiepulski - Komarzewski 3, Papaj 3, Prymlewicz 3, Salacz 2, Oliveira 2, Adamczyk 2, Wróbel 1, Pieczonka 1, Janikowski 1, Gądek 1 oraz Sulej, Didyk, Gajek, Bednarek

SPR Stal Mielec: Andelić - Wołyncow 9, Kornecki 6, Janyst 3, Wojdak 2, Krupa 2, Krępa 1, Ivanović 1 oraz Dutka, Skuciński, Olszewski, Ćwięka, Chodara, Grzegorek, Jędrzejewski