http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-11-30 21:06:38

Na półmetku: Głogovia Głogów Małopolski drugim najlepszym beniaminkiem

Głogovia wyciągnęła wnioski i teraz nie musi się martwić o spadek (fot. archiwum)
Głogovia wyciągnęła wnioski i teraz nie musi się martwić o spadek (fot. archiwum)
Banicja w rzeszowskiej okręgówce chyba dobrze zrobiła drużynie z Głogowa Małopolskiego. Biało-niebiescy przemyśleli pewne sprawy i wyciągnęli odpowiednie wnioski.
 
Głogovia Głogów Małopolski po roku wróciła w szeregi czwartoligowców. Zespół pod wodzą Jacka Sowy plan zrealizował, ale z awansu cieszył się dopiero w ostatniej kolejce. Wiadomo, nie liczy się styl, ale w lecie trzeba było się wzmocnić.
 
Drużynę objął Adam Wałczyk, a sternicy postarali się żeby nie było powtórki sprzed roku. Postanowiono sprowadzić konkretne nazwiska na ulicę Fabryczną 10. Dokonano tak zwanej mieszanki młodości wraz z doświadczeniem.
 
Wraz z kolejnymi odkrywanymi kartami, zaczęło to wyglądać dość obiecująco. Zespół jednak był dużą niewiadomą. Była tak duża ilość wzmocnień, że obawiano się, kiedy wszyscy się zgrają. Jak się okazało, nie było potrzeby się martwić.
 
Głogovia na inaugurację pewnie ograła Karpaty Krosno, sprawiając nie lada niespodaziankę. Tydzień później zespół z Głogowa Małopolskiego zanotował kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem podopieczni Adama Wałczyka ograli Sokół Kolbuszowa Dolna.
 
Beniaminek dośc dobrze sobie radził i był niepokonany aż do piątej kolejki. Wtedy to doznał pierwszej porażki w meczu z rezerwami Stali Mielec. Od tego spotkania, przyszła seria aż sześciu meczów bez zwycięstwa, wobec czego można było mówić o małym kryzysie.
 
Przełamanie nastąpiło w meczu z Partyzantem Targowiska, a potem przyszła passa meczów bez porażki, której kres póki co nie nastąpił. Głogovia w tej rundzie prezentowała się bardzo solidnie i chyba czasem starała się iść drogą Igloopolu Dębica.
 
Zespół dowodzony przez Adama Wałczyka, czeka teraz dość spokojna zima. Spadek beniaminkowi raczej nie grozi. Drużyna z Głogowa Małopolskiego raczej nie będzie chciała spocząć na laurach i zamierza się kręcić wokół górnej połówki tabeli w czwartej lidze.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij