http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2019-11-08 15:11:39

4 liga podkarpacka: Rezerwy w idealnej sytuacji oraz łatwe przeprawy faworytów [Zapowiedź 16. kolejki]

Foto KS Wiązownica
Foto KS Wiązownica
O ile dwie czołowe ekipy będące faworytami całej ligowej kampanii nie powinny mieć problemów z dopisanie kompletów punktów do swego dorobku, tak w większości pozstałych spotkań bardzo ciężko jednoznacznie wskazać faworytów.
 
Stal II Mielec - Sokół Kolbuszowa Dolna 10 listopada, 16:00
 
Na pierwszy ogień batalia rezerw "idącej po dawny blask" Stali Mielec. Trener Damian Skiba z racji na sobotni mecz I drużyny będzie mógł skorzystać z zawodników z I ligowej kadry. Patrząc na postawę obu ekip w obecnych rozgrywkach cieżko szukać argumentów ku temu, ażeby goście byli w stanie pokusić się o niespodziankę.
Typ PODKARPACIELIVE 1
 
Stal II Stalowa Wola - Karpaty Krosno 10 listopada, 11:00
 
Podobna sytuacja jak z rezerwami mieleckiej Stali. II ligowa Stal Stalowa Wola rozegra swój mecz w sobotę więc wielce prawdopodobne że trener Piotr Piechniak skorzysta z usług zawodników którzy dostaną mniej czasu na grę od Szymona Szydełko w sobotnim pojedynku z Pogonią Siedlce. Nie mniej jednak Karpaty Krosno mimo równie młodej kadry są zespołem zdecydowanie bardziej dojrzałym piłkarsko i to w nich upatruję faworyta do zgarnięcia pełnej puli. 
Typ PODKARPACIELIVE 2
 
Głogovia Głogów Małopolski - Błękitni Ropczyce 9 listopada, 12:00
 
Pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli których to między sobą dzieli zaledwie punkt. Jeden z pojedynków w którym najwybitniejszy znawca IV ligowego podwórka nie potrafiłby wskazać jednoznacznego faworyta. Po jednej stronie takie nazwiska jak Łukasz Szczoczarz czy Krzysztof Szymański, po drugiej Mariusz Wiktor, Hubert Siepierski czy Michał Ogrodnik.  Po dłuższym namyśle stawiamy na remis, aczkolwiek patrząc na ofensywny potencjał obu ekip, nie będzie to 0-0. 
Typ PODKARPACIELIVE X
 
Start Pruchnik - Piast Tuczempy 10 listopada, 13:30
 
Każdy kibic ma w mentalności taką zależność że jeśli w danym spotkaniu nie sympatyzuje z żadną z ekip to stawia na słabszych. Tydzień temu ekipa gospodarzy napędziła sporego strachu Błękitnym Ropczyce którzy to rzutem na taśmę uratowali 3 punkty. Bukmacherzy w swoich typach są bezlitośni. Kurs 1.2 na ekipę Piasta Tuczempy grającą na wyjeździe mówi wszystko. My również przychylamy się do tego i typujemy pewne zwycięstwo ekipy Marka Strawy.
Typ PODKARPACIELIVE 2
 
Korona Rzeszów - KS Pilzno 9 listopada, 13:30
 
Patrząc na układ tabeli w sensie odległości punktowych pomiędzy obiema ekipami i oddech na plecach, czyhającego na potknięcie rywala z drugiego miejsca, takie spotkanie jak to z Legionem Pilzno drużyna Michała Szymczaka po prostu wygrać musi. 
Typ PODKARPACIELIVE 1
 
 KS Wiązownica - Igloopol Dębica 10 listopada, 13:00
 
Od jakiegoś czasu zaczęliśmy w naszych postach wspominać że w ekipie KS Wiązownica, słowo awans, obce nikomu nie jest, co w bieżącym tygodniu na łamach jednego z wywiadów potwierdził sam prezes Ernest Kasia. Największym minusem podopiecznych Valerija Sokolenko jest dość wąska kadra która kilkukrotnie dała się we znaki. Jednakże zarząd robi co w ich mocy ażeby załatać braki jak chociażby w przypadku pozyskania uprawnionego do gry w tym tygodniu 19 letniego Bartosza Walkówa grającego w przeszłości w Stali Rzeszów, a ostatnio w Wółczance Wólka Pełkińska.
Wiadomym jest że Igloopol to solidna firma która tanio skóry nie sprzeda, tyle że nie ma w lidze drugiej ekipy jak KS Wiązownica która tak świetnie grałaby na swoim stadionie, co potwierdza fakt kompletu zwycięstw. 
Typ PODKARPACIELIVE 1
 
 Ekoball Sanok - Izolator Boguchwała 9 listopada, 12:00
 
Pojedynek w którym zdarzyć może się dosłownie wszystko. Dwie kompletnie nieobliczalne ekipy, dowodzone przez młodych ambitnych szkoleniowców. Izolator od 7 spotkań nie poczuł smaku zwycięstwa, natomiast rywale z Sanoka po gorszej serii przełamali się i wygrali dwa ostanie pojedynki. Z racji na to że mecz rozegra się na sanockich "Wierchach" w roli faworyta stawiamy ekipę Mateusza Ostrowskiego.
Typ PODKARPACIELIVE 1
 
Polonia Przemyśl - Wisłok Wiśniowa 9 listopada, 13:00
 
Ekipa gospodarzy w ubiegłym tygodniu zanotowała "przegrany" remis z "kulejącym" Partyzantem MAL-BUD1 Targowiska, natomiast oponenci z Wiśniowej na własnym stadionie ulegi Ekoballowi Stal Sanok.  Podopieczni Krzysztofa Koraba na 8 spotkań wyjazdowych zremisowali 5 z nich, jednakże moim zdaniem to nie będzie mecz na remis. Dylemat ogromny ale mimo wszystko atut gospodarza odegra kluczową rolę. 
 Typ PODKARPACIELIVE 1
 
JKS 1909 Jarosław - Partyzant MAL-BUD1 Targowiska 9 listopada, 13:00
 
Dwie ekipy które na obecną chwilę w ligowej tabeli dzieli 2 punkty. Trener Wojciech Kogut w ostatnich spotkaniach robi co może ażeby z przetrzepanej kontuzjami kadry "zlepić" skład meczowy. Nie mniej jednak Partyzant broni nie składa i nadal potrafi sprawić spore zaskoczenie jak chociażby niedawnym remisem na boisku lidera z Rzeszowa. Mimo lekkich zawirowań wkoło JKSu spowodowanych "słownymi przepychankami" między włodarzem miasta a klubem, piłkarze "robią swoje" a ich miejsce w ligowym rozrachunku nie jest dziełem przypadku. Partyzant po kontuzji Roberta Kozubala całkowicie zatracił siłę rażenia i w 6 meczach rozegranych bez najlepszego strzelca drużyny zdołał dopisać do swojego konta zaledwie 2 trafienia.  Jeśli Partyzant wywiezie z Jarosławia choćby punkt, będziemy mogli to traktować w formie sporej niespodzianki.
 Typ PODKARPACIELIVE 1


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

typ 1 2019-11-09 06:19:16 1 2

Legion rano spakował worki na gole, bo w jeden mogą nie wejść

Pożyjemy zobaczymy 2019-11-09 08:42:03 0 1

Kolba albo Pilzno jest mozliwe ze się utrzyma w 4 lidze inny zespół ich wyreczy i to prawie przesądzone. Zobaczymy na wiosnę.

KSWO8 2019-11-09 11:52:40 1 1

Legion nie ma sponsora strategicznego z kasą. Kasa Magistratur będzie topnieć w 2020 roku. Dobra zmiana spuści Legion do okręgowej.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij