2019-10-31 08:30:00

Kolejna wygrana Developresu SkyRes Rzeszów. Tym razem po tie-breaku ograły Legionovię Legionowo

Developres SkyRes Rzeszów wygrał piąty mecz w tym sezonie! (fot. Developres
Developres SkyRes Rzeszów pokonał Legionovię Legionowo 3-2 w meczu wyjazdowym rozegranym awansem. Środowy mecz przyniósł niezwykłe emocje. Ostatecznie Developres wygrał w tie-breaku 16-14.

Developres SkyRes Rzeszów rozpoczął mecz z Legionovią Legionowo od prowadzenie 3-1 w pierwszym secie. Przyjezdne dysponowały bardzo dobrym serwisem. Po asie Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej "Rysice" wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, które kontrolowały do końca i pierwszy set wygrały 25-18.

Drugi set to pokaz siły Legionovii. Gospodyniom wszystko w tej partii wychodziło w odróżnieniu od podopiecznych Stephana Antigi. Set ten był szybki i miejscowe wygrały 25-13. W trzeciej partii gra rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Z czasem jednak przewaga Developresu rosła i ostatecznie siatkarki z Rzeszowa wygrały partę i było 2-1 dla nich w meczu.

W czwartej partii wydawało się, że ten mecz się zakończy bowiem "Rysice" osiągnęły przewagę 12-7. Jednak siatkarki Antigi dopadła niemoc w ofensywie. Legionowia doprowadziła do remisu 16-16 i od tej pory to siatkarki Alessandro Chiappiniego dykowały warunki. Ostetecznie wygrały 25-21 i doprowadziły do rozgrywki tie-breakowej.

W ostatecznej rozgrywce gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero atak Jeleny Blagojević dał dwupunktowe prowadzenie "Rysicom" (10-8). Chwilę później znów był remis. Ostatecznie Blagojević zakończyła ten mecz. Developres SkyRes Rzeszów wygrał 3-2 stracił punkt oraz prowadzenie w tabeli Ligi Śiatkówki Kobiet na rzecz Chemika Police. MVP spotkania została uznana Daria Przybyła.

Legionovia Legionowo - Developres SkyRes Rzeszów 2-3 (18-25, 25-13, 16-25, 25-21, 14-16)