2019-10-21 13:42:50

Klasa O Dębica: Lechia Sędziszów Małopolski po zabójczej końcówce ograła Strzelca Frysztak [Podsumowanie 12. kolejki]

Podopieczni Jakuba Słomskiego utrzymali prowadzenie w tabeli, po wyjazdowej wygranej ze Strzelcem Frysztak. Wygraną Lechii zapewnili w końcówce Jakub Lesiński i Jakub Makuch.

Lechia Sędziszów Małopolski do Frysztaka jechała z myślą o podtrzymaniu serii meczów bez porażki w lidze, gospodarze Strzelec Frysztak, zaś po porażce przed tygodniem z Olchovią, mieli nadzieję, że uda mi im się sprawić niespodziankę i urwać punkty liderowi.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych, obu ekipom brakowało skuteczności i do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. W drugiej odsłonie spotkania podopieczni Jakuba Słomskiego szukali swojej szansy na strzelenie bramki.

Na objęcie prowadzenia w tym spotkaniu kibice Lechii czekali, aż do 87. minuty, kiedy to za sprawą Jakuba Lesińskiego, goście cieszyli się z bramki. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Makuch.

Victoria Ocieka zdobyła cenny punkt, remisując u siebie z Kolorado Team Wola Chorzelowska. Obie bramki dla Victorii zdobył Dominik Kobos, a dla gości Łukasz Wypasek.

W Chorzelowie kibice Sparty, po raz kolejny musieli oglądać porażkę swoich piłkarzy, bowiem Olchovia Olchowa po hat-tricku Łukasza Chudyba wygrała to spotkanie 3:1.

Po przed tygodniowym zakończonym happy-endem horrorze, piłkarze Smoczanki Mielec z wyjazdu do Czarnej przywieźli tylko punkt. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Zacięty mecz oglądali kibice w Pustkowie, gdzie Chemik po bramce w 70. minucie Roberta Gawędy, pokonał 1:0, drużynę Głowaczowa

Wicelider Kamieniarz Golemki niespodziewanie zremisował u siebie z Piłkarskimi Nadziejami Mielec 2:2 i tym samym stracił punkty do liderującej Lechii. Bramki dla Kamieniarza zdobyli Norbert Małek i Kacper Sitko. Dla Mielczan trafiali Mateusz Harchut oraz Piotr Gilar

W meczu na szczycie Victoria Czermin pokonała 1:0 Radomyślankę Geyer&Hosaja Radomyśl Wielki, po trafieniu Wojciecha Sobonia w 19. minucie. Wygrana pozwoliła gospodarzom wyprzedzić w tabeli Radomyślankę.

Sporo emocji przeżyli kibice Wiewiórki, która po zaciętym spotkaniu musiała uznać wyższość Korony Majdan Królewski przegrywając 3:4. Bramki dla Wiewórki zdobywali Rafał Czerwiec (dwie) i Kamil Kaczor, dla Korony trafiali dwukrotnie Damian Tęcza, Tomasz Marek oraz Przemysław Franuszkiewicz.

Strzelec Frysztak - Lechia Sędziszów Małopolski 0-2 (0-0)

1-0 Jakub Lesiński (87)
2-0 Jakub Makuch (90+3)