https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-10-13 17:40:02

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Pogoń Prudnik i został liderem rozgrywek

Drużyna z Łańcuta pokonała Pogoń i została nowym liderem (fot. archiwum)
Drużyna z Łańcuta pokonała Pogoń i została nowym liderem (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego doskonale weszli w sezon i po wczorajszej wygranej objęli prowadzenie w pierwszej lidze. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca.
 
Rawlplug Sokół Łańcut mecz z Pogonią Prudnik zaczął dość fatalnie, a błyskawicznie dziewięć punktów dla gości zdobył Adrian Suliński. Wraz z upływającym czasem gospodarze zaczęli odrabiać straty i po ponad sześciu minutach doprowadzili do wyrównania.
 
Od tej pory Sokół zdominował drużynę gości i zaczął powiększać swoją przewagę. Pogoń jednak starała się utrzymywać bezpieczny dystans i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się z siedmiopunktową przewagą gospodarzy.
 
W drugiej kwarcie prudniczanie starali się nawiązać walkę z lepiej dysponowanymi gospodarzami i z czasem przewaga drużyny z Łańcuta zaczęła topnieć. Sokół wziął się jednak do roboty i w końcówce drugiej części gry Maciej Klima był bardzo aktywny pod koszem przyjezdnych i zdobył cztery punkty, dzięki czemu miejscowi prowadzili 50-37.
 
Po zmianie stron Pogoń coraz bardziej zagrażała drużyna z Łańcuta, której przwaga na początku trzeciej kwarty zaczęła topnieć, lecz utrzymywała się na poziomie dziesięciu punktów. W końcówce jednak to gospodarze mocniej przycisnęli i przewaga Sokoła wynosiła już 18 punktów.
 
Zawodnicy dowodzeni przez Dariusza Kaszowskiego w ostatniej kwarcie oddali incjatywę Pogoni, która próbowała to wykorzystać. Łańcucianie z czasem zaczęli mieć problem, bowiem Sokół wygrywał zaledwie trzema punktami, jednak ostatnie minuty meczu należały już do gospodarzy, a Maciej Kilma ustalił wynik meczu.
 
Rawlplug Sokół Łańcut - Pogoń Prudnik 101-92 (26-19, 24-18, 24-23, 27-32)
 
Rawlplug Sokół Łańcut: Ciechociński 10, Wieloch 19, Pawlak 10, Kulikowski 9, Konopatzki 4, Klima 20, Karolak 16, Zaguła 8, Szymański 5, Czerwonka 0
 
Pogoń Prudnik: Mordzak 17, Pisarczyk 14, Mroczek-Truskowski 11, Salamonik 10, Suliński 9, Nowakowski 16, P. Garwol 8, Sanny 7, Stalicki 0
 
Sędziowali: Marek Czernek, Arkadiusz Wojna, Jakub Adameczek
 
Komisarz: Zbigniew Nowocin

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij