2019-10-06 09:21:57

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Enegra Kotwicę Kołobrzeg

Łańcucianie zostali nowym liderem rozgrywek (fot. archiwum)
Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w świetnym stylu rozpoczęli pierwszoligowy sezon. Łańcucianie wygrali w Kołobrzegu i po dwóch kolejkach są liderem tabeli.

Pierwszej dwie kwarty spotkania Energi Kotwicy Kołobrzeg z Rawlplugiem Sokół Łańcut były dość wyrównane, a obie drużyny szły łeb w łeb. W końcówce pierwszej połowy spotkania łańcucianie mocniej przycisnęli, wobec czego na przerwę schodzili z czteropunktową zaliczką.

Po zmianie stron zespoł z Łańcuta włączył piąty bieg i zdominował kołobrzeską drużynę. Ponownie punktowała cała ekipa Dariusza Kaszowksiego i po trzeciej kwarcie Rawlplug Sokół prowadził z przewagą 23 punktów.

W ostatniej części gry, gospodarze starali się odwrócić losy meczu, jednak zespół z Łańcuta dobrze się prezentował. Obie drużyny stworzyły niezłe widowisko i ostatecznie nasza drużyna po końcowej syrenie mogła cieszyć się z wygranej.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Rawlplug Sokół Łańcut 78-93 (18-18, 20-24, 10-29, 30-22)

Energa Kotwica Kołobrzeg: Stanios 18, Kruszczyński 9, Wróbel 7, Bodych 4, Grujic 4, Przyborowski 19, Madray 11, Walda 5, Korolczuk 1

Rawlplug Sokół Łańcut: Ciechociński 20, Wieloch 15, Pawlak 13, Konopatzki 9, Kulikowski 6, Klima 10, Czerwonka 10, Karolak 5, Szymański 5

Sędziowali: Tomasz Szczurewski, Marcin Gawron, Krystian Michalski

Komisarz: Mariusz Jakubów