2019-10-04 22:35:00

PGE Stal Mielec pokonała GKS 1962 Jastrzębie! Udany debiut Dariusza Marca na stadionie przy ul. Solskiego 1

PGE Stal Mielec ograła 3-1 GKS 1962 Jastrzębie w meczu 12. kolejki Fortuna 1 ligi. Bramki dla mielczan zdobyli Andreja Pokic, Krystian Getinger oraz Adrian Paluchowski.

Spotkanie pomiędzy PGE Stalą Mielec z GKS-em 1962 Jastrzębie zaczęło się od badania obydwóch drużyn. Jednak wraz z upływem czasu rosła przewaga podopiecznych Dariusza Marca.

Odzwierciedleniem tego była bramka zdobyta przez Andreja Prokicia w 18. minucie meczu. Napastnik Stali zdecydował się na uderzenie z okolic linii pola karnego i pięknym strzałem pokonał Grzegorza Drazika stojącego między słupkami ekipy gości.

W miarę upływu czasu tym bardziej spotkanie się wyrównywało. Aż chwilę po upływie pół godziny gry jastrzębianie doprowadzili do remisu. Bramkę dla ekipy Jarosława Skrobacza zdobył Farid Ali. Pomocnik GKS-u minął kilku rywali i strzałem z ostrego kąta pokonał Seweryna Kiełpina. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część piątkowego meczu.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Josip Solić. W tej części gry dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusju. Co chwilę piłkarze Dariusza Marca nękali GKS Jastrzębie. Jednak w 68. minucie po wrzutce z rzutu rożnego piłka wylądawała na słupku bramki Kiełpina.

Trzy minuty później prowadzenie Stali dał Krystian Getinger. Obrońca Stali zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka jeszcze odbiła się od obrońcy Jastrzębia i wpadła do siatki.

Wynik spotkania na 3-1 ustalił w doliczonym czasie gry Adrian Paluchowski. Tym samym PGE Stal Mielec wygrała mecz i zgarnęła trzy "oczka". Był to trenerski debiut Dariusza Marca na stadionie przy ul. Solskiego 1.

1-0 Andreja Prokić (18)
1-1 Farid Ali (33)
2-1 Krystian Getinger (71)
3-1 Adrian Paluchowski (90)

PGE Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Wojciech Lisowski, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Szymon Stasik, Grzegorz Tomasiewicz (83. Maciej Urbańczyk), Lukas Bielak (46. Josip Soljić),  Bartosz Nowak, Łukasz Janoszka (69. Adrian Paluchowski), Andreja Prokić.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Rafał Adamek, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Farid Ali, Marek Mróz (81. Łukasz Norkowski), Damian Tront, Patryk Skórecki (64. Adam Żak), Kamil Jadach, Kamil Adamek (90. Łukasz Gajda).

Żółte kartki: Jaroszek, Drazik.
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).